ASUS ROG STRIX 1080 90 dereceye çıkıyor

hcdmn

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 2 hafta önce ekran başlıkta belirttiğim kart hariç olmak üzere sistemimi sattım ve yeni bir sistem topladım.
Sorun şu ki eskiden ekran kartım PUBG'de ve DotA 2'de 65 dereceyi geçmezdi. Yeni sisteme taktığımda ise oyunu açar açmaz bir anda 90 derecelere kadar geldiği için hemen oyunu kapatmak zorunda kalıyorum. Sisteme zarar vermesinden korkuyorum. Gözlemlediğim kadarıyla fanlar çalışıyor. Sürücüsü güncel. Kasa sirkülasyonu sorunsuz. Sorun ne olabilir acaba?

Merhaba, yaklaşık 2 hafta önce ekran başlıkta belirttiğim kart hariç olmak üzere sistemimi sattım ve yeni bir sistem topladım.
Sorun şu ki eskiden ekran kartım PUBG'de ve DotA 2'de 65 dereceyi geçmezdi. Yeni sisteme taktığımda ise oyunu açar açmaz bir anda 90 derecelere kadar geldiği için hemen oyunu kapatmak zorunda kalıyorum. Sisteme zarar vermesinden korkuyorum. Gözlemlediğim kadarıyla fanlar çalışıyor. Sürücüsü güncel. Kasa sirkülasyonu sorunsuz. Sorun ne olabilir acaba?
Onceki ve şimdiki parçalarinizi belirtirseniz yardimci olabiliriz.

Önceden Z370 Tomahawk anakart ve i5 8600K işlemci ile kullanıyordum. Şu an 5600X ve X570 gaming plus ile kullanıyorum. Kasa Lian Li Lancool 215. Eski sistemde de aynı kasa vardı.

Önceden Z370 Tomahawk anakart ve i5 8600K işlemci ile kullanıyordum. Şu an 5600X ve X570 gaming plus ile kullanıyorum. Kasa Lian Li Lancool 215. Eski sistemde de aynı kasa vardı.
O zaman macun ve pad tabanlı sorun var. MSI Afterburner indirip fanlar sonda iken oyun oynar mısınız merak ettim düzelecek mi. Az daha düşerse bakım lazım eğer değişmezse başka sorun var.

Fanları %100 yapıp oynadığım zaman 75 derecede kaldı. Ancak daha 2 hafta öncesine kadar 65 dereceyi geçmeyen karta ne olmuş olabilir ki?

Sorun yazılımsal çıktı. SSD'de kurulu olan windows ile çalıştırmıştım bilgisayarı. Windowsu yeniden kurup sürücüleri yükleyince sorun çözüldü. 65 dereceye devam.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı