ASUS ROG STRIX 1660 Ti kartı servise gönderirken kutu şart mı?

Emirizmir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. ASUS ROG STRIX 1660 Ti kartımı CW nedeniyle Vatan aracılığı ile servise gönderdim. Ama kutusunu götürmeyi unuttum adam sorun olmaz dedi ama yine de sorayım dedim. Acaba bu kartın kutusuz ASUS servisine gitmesi değişim veya iade sonucunu değiştirir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. ASUS ROG STRIX 1660 Ti kartımı CW nedeniyle Vatan aracılığı ile servise gönderdim. Ama kutusunu götürmeyi unuttum adam sorun olmaz dedi ama yine de sorayım dedim. Acaba bu kartın kutusuz ASUS servisine gitmesi değişim veya iade sonucunu değiştirir mi?
Garanti koşullarında tüm kutu içeriği şart olmalı yazıyor.

Kutu kartın servise giderken zarar görmemesi için isteniyor genelde. Kutu şart olursa kutuyu ayrı gönderirsiniz.
Hocam bu arada sizce Asus servisi CW konusunda sıkıntı çıkartır mı? Güncel konu bulamadımda.
Garanti koşullarında tüm kutu içeriği şart olmalı yazıyor.
Hocam zaten ekran kartını servise gönderme gibi bir planım yoktu. Kutu içeriğinde zaten karttan başka bir şey yok. Vatan'daki elemana PSU da CW var dedim adam bana ekran kartında var mı diye sordu. Bende olduğunu ama rahatsız olmadığımı servise göndermek istemediğimi söyledim. O da bana kasayı şimdi almıcaksan bi test edeyim gerçekten CW varsa servise vereyim dedi. Bende tamam ama kutusu yok dedim. O da bana sorun olmaz dedi.

Bir sorun olmaz kutusuzda garanti kapsamına girer. Zaten Vatan'dan almissiniz sorun cikarma ihtimalleri çok düşük.
Hocam bu arada kargoda zarar görürse Vatan'ın sorumluluğunda oluyor değil mi? Yoksa kargo şirketi mi karşılıyor? Yani ben mağdur olur muyum?
Kargoda bir sorun olursa sorumluluk göndericiye aittir. Sadece ücret ödeyerek koruma altına alabilirsiniz.

Yani sorumluluk Vatan da mı oluyor?
Aslında mantıken kargo şirketinin zararı karşılaması gerekmiyor mu?
@Niyazi Taşcı
Malesef kargo şirketleri sıfır olmayan ürünlere ödeme yapmıyor. Ürününüz hasar görür ise sorumluluk size aittir. Vatan ile iletişime geçip halletmeye çalışırsınız. 4 sene kadar kargo şirketin de çalıştım sadece sıfır ve faturası içinde olan ürünler için ödeme yapar.

Yani sorumluluk Vatan'da mı oluyor?
Aslında mantıken kargo şirketinin zararı karşılaması gerekmiyor mu?
@Niyazi Taşcı

Hayır kargo şirketi böyle bir sorumluluğun altına girmez. Eğer göndereceğiniz ürünün ücretini öderseniz korumada sağlayabilirsiniz. Sorumluluk Vatan'da oluyor çünkü siz ürünü onlara teslim ettiniz.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı