ASUS ROG STRIX laptop arızalı çıktı

Atar68

Hectopat
Daha fazla  
Çarşamba günü ASUS ROG STRIX G513IH-HN002 model laptop elime ulaştı fakat laptopta hiçbir şekilde ekrana görüntü gelmiyordu, laptop çalışıyor fakat ekranda görüntü yok, bunun üzerine satıcı olan teknoryayı aradık, iade için önce ASUS servisine gitmesi gerekiyormuş, gittigidiyora da sorduk oda aynısını söyledi, servise göndereceğiz fakat bu serviste geçen süre iade süresini etkiler mi? Yani iade süresi 14 gün ve laptop serviste 20 gün kaldı. Satıcının 14 gün geçti iade alamayız deme hakkı var mı?

Gerçekten internetten aldığıma pişman oldum. Keşke gidip Vatan'dan 1.5k daha koyup elden alsaydım. Teknorya'nın yorumlarını okuduğumda iade almadıkları sayısız yorum okudum beni korkutan şey de bu. Hem bozuk ürün gönderiyorlar hem de iade almıyorlar, peki bunların satış yapmasına nasıl izin veriliyor, sonuçta verdiğimiz para az bir şey değil ve bu parayı verip üstüne mağdur olmak hiç güzel değil. Başınızı ağrıttım kusura bakmayın.

Sizin öneriniz ya da tavsiyeniz nedir? Memnuniyetle dinlerim.

Satıcının yapacağı bir şey yok ürün bozuksa servis onaylar ve iptali gerçekleşir. Serviste kaç gün durduğunun bir önemi yok servis iptal kağıdı yolladıktan sonra 2 yıllık ürün bile iade edilebilir.

Servis iade kararı verirse seve seve iade yapmak zorundalar ama muhtemelen onarım yapılır. Koşulsuz şartsız iade almıyor çoğu satıcı. Yani keyfi iade mümkün olmuyor.

Aldığınız her ürün bozuk çıkabilir. "Mesafeli Satış Sözleşmesi" diye bir sözleşme var. Sözleşmeyi okuyun orada iade kısmı hakkında bilgi verilmiştir.
Satıcı ile yaptığınız bütün görüşmelerin kayıtlarını tutun.
İade almak istemezlerse Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurun kesin kazanırsınız.

Servis iade kararı verirse seve seve iade yapmak zorundalar ama muhtemelen onarım yapılır. Koşulsuz şartsız iade almıyor çoğu satıcı. Yani keyfi iade mümkün olmuyor.
Keyfi bir iade olsa sıkıntı yok ta parasını verip aldığım ürün bozuk çıkıyorsa iade en büyük hakkım.

Serviste sorun teşhis edilirse iade veya değişim almak zorunludur, yoksa THH'ye başvurabilirsiniz. Durumunuza üzüldüm hocam fakat 100 üründen 1'inin sorunlu çıkması normal.

Yeni konular

Geri
Yukarı