ASUS ROG STRIX 2060 thermal pad ve macun değişimi

aligulcan33

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Mersin'de yaşamaktayım. Sıcak bir memleket. Ekran kartımı alalı 3 yıl oldu. Oyunlardaki sıcaklıkları bayağı yükseldi. GTA 5, Cyberpunk 2077, God of War tarzı oyunlar da 80 83 dereceyi gördüm. HotSpot sıcaklıgı 102 derece oluyor. Garantisi bittiği için kendim değiştirmek istiyorum. Ama thermal pad ölçülerini bilmiyorum. Ölçüleri hakkında bilgisi olan var mı ? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Merhaba. Mersin'de yaşamaktayım. Sıcak bir memleket. Ekran kartımı alalı 3 yıl oldu. Oyunlardaki sıcaklıkları bayağı yükseldi. GTA 5, Cyberpunk 2077, God of War tarzı oyunlar da 80 83 dereceyi gördüm. Hotspot sıcaklıgı 102 derece oluyor. Garantisi bittiği için kendim değiştirmek istiyorum. Ama thermal pad ölçülerini bilmiyorum. Ölçüleri hakkında bilgisi olan var mı? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Genelde 20x10 mm olur ekran kartları siz 10x10 alın iki tane yan yana koyarsınız.
Ya da düz termal ped alın ölçüsüne göre kesersiniz.

Bugün ASUS servisine mail attım. Bakım için 150 TL ücret karşılığında thermal pad ve macun bakımı yapıyoruz dedi. Kendim ölçüp ona göre alsam daha pahalıya geliyor. Göndermek mantıklı mı?

Geri
Yukarı