OpenCore Asus Rog Strix B450-F Gaming için EFI Önerisi

doryanb

Femtopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı
RAM
2X Adata XPG Spectrix D60G 8GB 3000MHz DDR4
SSD veya HDD modeli
Samsung SSD 970 EVO Plus 1 TB
Ekran kartı
Asus ROG STRIX-RX580-T8G- Gaming AMD Radeon RX580
Anakart
Asus Rog Strix B450-F Gaming AMD B450 AM4 DDR4
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600X 3,8GHz 35MB Cache Soket AM4
Merhaba, sistemime macOS Ventura kurmak istiyorum, Xcode ile uygulama geliştirmek için. Gerekli araştırmaları yaptığımda sistemde kurulu olan tüm bileşenlerim Ventura uyumlu diye biliyorum.

Makalede yazan tüm BIOS Ayarlarını uyguladım. Bir çok EFI denedim fakat hepsinde illaki bir sorun oluşuyor. Sosyal'de bulunan EFI dosyasında ise config olarak 6 Çekirdek Ryzen seçmemin sonucunda, en son kurulum ekranına kadar geldim fakat, kurulum sırasında 12 dakika kaldı dediği sırada yani ilk reset işleminde tekrar kuruluma geri dönemedim.

USB takılı olduğu sürece, Anakart Boot ekranında kalıyor ve sonrasında USB'yi görmüyor. USB'yi söktüğümde bilgisayar normal haline geri geliyor. USB'yi söküp tekrar bilgisayarı başlattığımda ise Opencore ekranına geliyorum yüklemeye devam et dediğimde komut satırları akıyor ve bilgisayar yeniden başlayıp tüm anlattığım adımlara geri dönüyorum.

Daha önce benim sistemim veya benzeri sisteme macOS Ventura kuran arkadaşlar var ise EFI dosyası önerilerine ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorununuzu anladım hocam galiba. Kernel Panic alıyorsunuz işlemcinin çekirdeğinden dolayı. Size EFI hazırlayıp vereceğim.
Çok teşekkür ederim hocam. İnanın çok sevinirim 2 gündür sırf kurmak için çabalıyorum.

Sorununuzu anladım hocam galiba. Kernel Panic alıyorsunuz işlemcinin çekirdeğinden dolayı. Size EFI hazırlayıp vereceğim.

@doryanb Github'da şunu buldum bir deneyin isterseniz. EFI.zip OC 0.8.5
Denedim fakat bunda da Apple logosunda kalıyor ekran bir türlü ilerleyemedi.

Config dosyasına -v argümanını ekleyip fotoğraf atar mısınız?
-v argümanını tam olarak nereye eklemem gerekiyor çok fazla bilgim yok kusura bakmayın hocam. boot-args bölümündeki string kısmına mı yazmam gerekiyor ? yazdığımda çıkan ekran bu şekilde.

IMG_21488.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı