ASUS ROG STRIX B550-F vs. MSI B550 Tomahawk

Ekran kartım Asus GTX 1060 6gb Dual, 8+4 pin ie 8 pinin farkı nedir?
O 8+4 pin dediği CPU ek güç girişi, ekran kartının ek güç girişi ile alakası yok.
CPU'daki 4+4 pin şeklinde olur, GPU/PCIe'de 6+2 pin şeklinde olur.

Konudaki soruya gelecek olursak ben şahsen MAG B550 TOMAHAWK alırdım, 2 tane ARGB girişi olması benim için önemli. VRM olarak aşağı yukarı aynılar, ortada çok önemli bir fark yok.

O 8+4 pin dediği CPU ek güç girişi, ekran kartının ek güç girişi ile alakası yok.
CPU'daki 4+4 pin şeklinde olur, GPU/PCIe'de 6+2 pin şeklinde olur.

Konudaki soruya gelecek olursak ben şahsen MAG B550 TOMAHAWK alırdım, 2 tane ARGB girişi olması benim için önemli. VRM olarak aşağı yukarı aynılar, ortada çok önemli bir fark yok.
ARGB girişinin fazla olmasını nasıl bir avantaj sağlıyor.
Bu arada Tomahawk ile de çok rahat 3900X kullanabilirsiniz. Ona ek olarak fazladan ödeyerek 8+8 PSU almak yerine GPU'ya yatırabilirsiniz.
2 yıl önce i7 3.nesil sistemime ekran kartı aldım. Şimdi de ekran kartı hariç diğer parçaları alıyorum.

ARGB girişinin fazla olmasını nasıl bir avantaj sağlıyor.
Aslında performansa falan bir etkisi yok, ARGB olan fanlar, LED şeritler vs. benim için önemli, ROG STRIX B550-F GAMING'te de 1 tane olması üzüyor insanı.
Bir de düşük bütçede ekosistem yapmak istediğinde MSI biraz daha avantajlı oluyor diyebilirim.

Hocam birisiyle karıştırdınız herhalde. Ben hiç bu anakartı önerecek kadar yüksek bütçeli bir PC toplamadım. :D.

Yok hocam PC toplatmadınız siz hatırladığım kadarıyla 2000TL üstü anakart bütçesi için B550F önermeli bir konu açmıştınız galiba hatta video paylaşmıştınız B550LERI karşılaştırıyordu adam. Her bütçeye uygun anakart önerisi vardı. Karıştırıyorda olabilirim.

Biraz fazla soru sordum ama bir kere alacağım için sıkıntı çıkmasın istiyorum mazur görün. Asus B550-F için Tx650m'in kabloları yeterli midir?
Ekran görüntüsü 2020-09-28 122813.png

Yeni konular

Geri
Yukarı