ASUS ROG STRIX G15 alınır mı?

Bütçe
13000
Alınmaz. O kadar para veriyorsun ve işlemci 10750h.
Buna RAM takın, kasa kalitesi olarak ROG'dan birkaç gömlek üstün bir cihaz. 5600M ekran kartı 2060 dengi. Ekran FreeSync Premium destekli. Klavyesi ROG'un pahalı modellerinde kullanılan tuş başına RGB hem de SteelSeries üretimi.

AMD ekran kartlarında her an driver sorunu çıkabilir ki bu fiyat bütçesinde ASUS TUF A15 haric hepsinde Intel i7 10750h var.

Alınmaz. O kadar para veriyorsun ve işlemci 10750h.
Buna RAM takın, kasa kalitesi olarak ROG'dan birkaç gömlek üstün bir cihaz. 5600M ekran kartı 2060 dengi. Ekran FreeSync Premium destekli. Klavyesi ROG'un pahalı modellerinde kullanılan tuş başına RGB hem de SteelSeries üretimi.
Çok pardon ama Msı hakkında bu kadar teknik servis ile sorunlu iken, bir ram daha ekleyince fiyatın 12.800 gibi bir sayıya çıktığı düşünüldüğünde Asus almak daha mantıklı...
Aşağıda performans testlerini vericem bakarsın oradan hangi kart daha stabil, hangisi daha iyi. Ayrıca 1 ay önce bu konuyu açıp şimdi de savunman çok epik;
( MSI Alpha 17 A4DEK-025XTR alınır mı? )
Demem o bu durumu kullanıcı adı @Radeon RX 5500M olan biri ile tartışmayacağım, burada fanboy’luk değil laptop tavsiyesi yapıyoruz.

Dosya Ekleri

• E40193D5-CA6F-4C6E-9913-B068B7670A51.png
    E40193D5-CA6F-4C6E-9913-B068B7670A51.png
    2,4 MB · Görüntüleme: 61
  • CCC27A16-8C8D-4285-A7A9-3EA0A793B624.png
    CCC27A16-8C8D-4285-A7A9-3EA0A793B624.png
    1,8 MB · Görüntüleme: 64
AMD ekran kartlarında her an driver sorunu çıkabilir ki bu fiyat bütçesinde ASUS TUF A15 haric hepsinde Intel i7 10750h var.

AMD ekran kartına güvenmiyorsanız tabii, alacak olan sizsiniz kimseyi zorlayamam.

Çok pardon ama MSI hakkında bu kadar teknik servis ile sorunlu iken, bir RAM daha ekleyince fiyatın 12.800 gibi bir sayıya çıktığı düşünüldüğünde ASUS almak daha mantıklı...
Aşağıda performans testlerini vereceğim bakarsın oradan hangi kart daha stabil, hangisi daha iyi. Ayrıca 1 ay önce bu konuyu açıp şimdi de savunman çok epik;
Demem o bu durumu kullanıcı adı @Radeon RX 5500M olan biri ile tartışmayacağım, burada Fanboy'luk değil laptop tavsiyesi yapıyoruz.

Almadan önce diğer kullanıcıların fikirlerini almam normal bir şey değil mi? Siz ne yapardınız ben en iyisini biliyorum deyip doğrudan alır mıydınız? Sonra bilmediğiniz bir sorunu olsaydı ve o sorun söylenmesine rağmen alıp o sorunu yaşasaydınız? Ve adım Radeon RX 5500M olduğu için fanboyu mu oluyorum? 1660 Ti olsa normal bir kullanıcımı olacaktım? Sırf adım 5500M olduğu için fanboy ilan ediyorsunuz beni, ben size adınız 1FPS olduğu için bilgisayarı zayıf bileşenli insan diye itham mı ediyorum?

testlerde ki 2060'ın geçtiği yerleri bilinçli olarak seçmişsiniz. Buyurun bende 5600M'in geçtiği yerleri atayım. 5600M yeryer 2060'ı geçer, 2060 ise 5600M'i. Ben hiçbir sebebi olmamasına rağmen AMD'yi savunacak değilim babamın firması değil sonuçta.

Screenshot_20210125_120138_com.google.android.youtube (1).png

Screenshot_20210125_120138_com.google.android.youtube.png
ASUS'un teknik servisi hakkında da bir sürü konu açıldı memnun olmayan çok insan var. Ancak teknik servisi problemli almayın mı dendi? Siz MSI servisini hemen problemli ilan ettiniz. Mümkünse dediğiniz gibi benimle tartışmayın tüm sebepleriniz beni itham etmek üzerine kurulu, iyi forumlar.

Herhangi bir kronik sorunu var mı?
Herhangi bir kronik sorunu var mı?
Şuana kadar hiç bir sorununun olmadığını söyledi, genel olarak ultra ayarlarda 90-150 FPS aradı aldığını, ortalama ise 120 FPS aldığını söyledi. Benimle paylaştığı tek sıkıntısı ise driver CD veya flash çıkmaması idi, driverları kendi sitesinden indirip kurmanız gerek ( 1-2 saatlik iş).

AMD ekran kartına güvenmiyorsanız tabii, alacak olan sizsiniz kimseyi zorlayamam.

Almadan önce diğer kullanıcıların fikirlerini almam normal bir şey değil mi? Siz ne yapardınız ben en iyisini biliyorum deyip doğrudan alır mıydınız? Sonra bilmediğiniz bir sorunu olsaydı ve o sorun söylenmesine rağmen alıp o sorunu yaşasaydınız? Ve adım Radeon RX 5500M olduğu için fanboyu mu oluyorum? 1660 Ti olsa normal bir kullanıcımı olacaktım? Sırf adım 5500M olduğu için fanboy ilan ediyorsunuz beni, ben size adınız 1FPS olduğu için bilgisayarı zayıf bileşenli insan diye itham mı ediyorum?

testlerde ki 2060'ın geçtiği yerleri bilinçli olarak seçmişsiniz. Buyurun bende 5600M'in geçtiği yerleri atayım. 5600M yeryer 2060'ı geçer, 2060 ise 5600M'i. Ben hiçbir sebebi olmamasına rağmen AMD'yi savunacak değilim babamın firması değil sonuçta.

Eki Görüntüle 851796

Eki Görüntüle 851797
ASUS'un teknik servisi hakkında da bir sürü konu açıldı memnun olmayan çok insan var. Ancak teknik servisi problemli almayın mı dendi? Siz MSI servisini hemen problemli ilan ettiniz. Mümkünse dediğiniz gibi benimle tartışmayın tüm sebepleriniz beni itham etmek üzerine kurulu, iyi forumlar.
Burada markaların servis veya laptoplarını yarıştıracak değilim, bir AMD’nin stabilitesine bakın ( bir 60 FPS gösteriyor, bir 80 FPS)
birde NVIDIA’nın stabilitesine bakın ( 75-73-77 olarak ve bu bilindik bir şey; driver, destek, stabilite, kararlılık, hatta GPU OC olarak bile daha iyi ). Benimde babamın markası değil sadece arkadaşım almış ve memnun, buradaki arkadaş ise İntel istediği için alınır mı diye sormuş; alınmaz demişsiniz, bunun nedenini sormak en doğal hakkımız diye düşünüyorum...
ben size adınız 1FPS olduğu için bilgisayarı zayıf bileşenli insan diye itham mı ediyorum?
Benim adım laptop’um kötü olduğu için 1FPS zaten...

Burada markaların servis veya laptoplarını yarıştıracak değilim, bir AMD'nin stabilitesine bakın ( bir 60 FPS gösteriyor, bir 80 FPS)
Bir de NVIDIA'nın stabilitesine bakın ( 75-73-77 olarak ve bu bilindik bir şey; driver, destek, stabilite, kararlılık, hatta GPU OC olarak bile daha iyi ). Benim de babamın markası değil sadece arkadaşım almış ve memnun, buradaki arkadaş ise Intel istediği için alınır mı diye sormuş; alınmaz demişsiniz, bunun nedenini sormak en doğal hakkımız diye düşünüyorum...

Benim adım Laptop'um kötü olduğu için 1FPS zaten...

Ryzen işlemciler bu sene daha iyiler, serin çalışırlar performansları yüksektir. Radeon'da ise evet driverları çok iyi değil ama yazılıma bakan bir şey bu, 5700XT'deki gibi performans artışları olabilir. Ve siz beni adım 5500M olduğu için fanboy ilan ettiniz, ben nereden bilebilirim laptopunuzun zayıf olduğunu? Adınız 1FPS olduğu daha başka şeylerde diyebilirim ama demeyeceğim insanları nicknamelerine göre yargılamıyorum, size de aynısını tavsiye ederim.

Çok pardon ama MSI hakkında bu kadar teknik servis ile sorunlu iken, bir RAM daha ekleyince fiyatın 12.800 gibi bir sayıya çıktığı düşünüldüğünde ASUS almak daha mantıklı...
Aşağıda performans testlerini vereceğim bakarsın oradan hangi kart daha stabil, hangisi daha iyi. Ayrıca 1 ay önce bu konuyu açıp şimdi de savunman çok epik;
Demem o bu durumu kullanıcı adı @Radeon RX 5500M olan biri ile tartışmayacağım, burada Fanboy'luk değil laptop tavsiyesi yapıyoruz.

Evet gerçekten de testlere baktım ve çok fazla dalgalanma var ve sizin dediğiniz gibi teknik servise çok cihaz gidiyor ve sıkıntılı.

MSI Alpha ve Bravo modelleri AMD ekran kartından dolayı sorunlu diyebilir miyiz?

Alternatif olarak diğer MSI serilerine mi yönelmeli yoksa ASUS mu tercih edilmeli?

Geri
Yukarı