ASUS ROG STRIX G15 alınır mı?

Bütçe
25-30K
Asus ROG STRIX G15 HF 265-266-267 serilerinin hepsinde de tek kanal ram var. 2. slot bos olarak geliyor. Bir arkadasa söylemiştim Asus'u arada çift kanal demişler. Daha sonra alip baktı tek kanal ram çıkmıştı.

Son düzenleme:
ASUS ROG STRIX G15 hf 265-266-267 serilerinin hepsinde de tek kanal RAM var. 2. slot bos olarak geliyor. Bir arkadasa söylemiştim ASUS'u arada çift kanal demişler. Daha sonra alip baktı tek kanal RAM çıkmıştı.

O zamam ucuz olan yani hf 265 alınır ama dediğim gibi Acer Nitro 5 RTX3060 i7 12.nesil olan laptopla ROG arasında FPS ve sıcaklık farkı yok ise 5000.TL fark vermeye gerek var mı?

Ekran için 5K verilir mi, siz karar vereceksiniz.

Hocam karar verdim artık ya alacağım ROG'u yoruldum artık araştırmaktan nitrodada sorun yaşayanlar varmış.

Hocam karar verdim artık ya alacağım ROG'u yoruldum artık araştırmaktan nitrodada sorun yaşayanlar varmış.

Şimdiye kadar yorum yazan tüm arkadaşlara teşekkürler sorum olursa tekrar yazarım.

Şimdiye kadar yorum yazan tüm arkadaşlara teşekkürler sorum olursa tekrar yazarım.

Vatan'daki Nitro'yu alıp +8 GB RAM de takıp keyfine bakabilirsin. 2022 Nitro'ların soğutması iyiymiş bayağı sen deyince baktım sabah. Artı olarak i7 12700H gercegi de var. 27.500'e halletmis olursun hem Vatan'dan alip 8 GB Kingston takınca.

Vatan'daki Nitro'yu alıp +8 GB RAM de takıp keyfine bakabilirsin. 2022 Nitro'ların soğutması iyiymiş bayağı sen deyince baktım sabah. Artı olarak i7 12700H gercegi de var. 27.500'e halletmis olursun hem Vatan'dan alip 8 GB Kingston takınca.

Kamera ve numpad de var ama çok toz tutuyor diyorlar.

ROG DDR5 o biraz cezb ediyor.

Ve 300 Hz.

Ve 300 Hz.

300 Hz yararlanacaginiz oyun sayisi sinirli CS:GO ve Valorant'ta iş görür neden derseniz cogu oyunu yuksek grafiklerde oynayacaginizdan (bu iki laptopta gidip de RDR 2 Low'da oynanmaz :D) 144'ü bile gecemezseniz. Cyberpunk 2077 Ultra ayarlarda zorluyordu testlerde mesela ayar dusurebilirsiniz. Yani demek istedigim cogu oyunda zaten 144'un altinda alacaksiniz. Tabii siz CS/valorant tarzi cok oynayan biriyseniz bir şey diyemem. Ama su da bir gercek tabii ROG'un paneli daha kateli. Siz bilirsiniz 31K'a cikarim derseniz o da olur. Ikincisi ROG'da DDR5 RAM var ama Nitro'da 12700H var Intel bu nesilde AMD'den rahatlikla önde diyebilirim.

Geri
Yukarı