ASUS ROG Strix G15 ekrandaki 2 ölü piksel ve ışık sızmasına ne yapılabilir?

Emircandrn

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ASUS ROG G1513RM cihazını yeni aldım. Performans konusunda falan sorunum yok ama ekranda 2 ölü pixel ve sag tarafta aydınlıkta bile belli olan bir ışık sızması var. ASUS ölü pixeli 2 tane diye kabul etmiyor. Ama ışık sızmasını daha sormadım. Ne yapmam gerekiyor? Servis bunu kabul eder mi? 30 bin TL'ye aldım böyle kullanmak canımı sıkıyor.
Işık sızması resmini yüklüyorum. RDR2'de falan çok belli oluyor.
ASUS servisten doa raporu falan alan varsa ya da tecrübeli biri yardim edebilir mi?

Dosya Ekleri

• 20230107_204441.jpg
    20230107_204441.jpg
    52,7 KB · Görüntüleme: 83
Isik sizmasini kabul edeceklerini sanmiyorum cunku panelin genel durumu bu ama Olu piksel marka kabul etmese de Heyete basvuran kisilerin bu konuda hakli bulunduklarini gordum. O nedenle tekrar dile getirip hakem heyetien basvurabilirsiniz bence.

ekran testlerine bir bak genel de kırmızı mavi yeşil veya siyah olur değişik bir iştir düzeltmesi çok zor olcağını sanmam internettte bir bak derim ve göz bozar çok bakma oraya

Merhaba, ASUS ROG G1513RM cihazını yeni aldım. Performans konusunda falan sorunum yok ama ekranda 2 ölü pixel ve sag tarafta aydınlıkta bile belli olan bir ışık sızması var. ASUS ölü pixeli 2 tane diye kabul etmiyor. Ama ışık sızmasını daha sormadım. Ne yapmam gerekiyor? Servis bunu kabul eder mi? 30 bin TL'ye aldım böyle kullanmak canımı sıkıyor.
Işık sızması resmini yüklüyorum. RDR2'de falan çok belli oluyor.
ASUS servisten doa raporu falan alan varsa ya da tecrübeli biri yardim edebilir mi?
Hocam ASUS'un bunu yapmaması gerek. Neden 2 ölü pixeli kabul etmiyorlar? ve nereden aldınız?

Hocam o paraya oled ekranlı bir monitör alsaydınız keşke. Işık sızması sorununu kökünden çözmüş olurdunuz.

Hocam ASUS'un bunu yapmaması gerek. Neden 2 ölü pixeli kabul etmiyorlar? ve nereden aldınız?
N11den aldim. Kendi kriterleri varmis anlamadim bende

Hocam o paraya oled ekranlı bir monitör alsaydınız keşke. Işık sızması sorununu kökünden çözmüş olurdunuz.
Ya yine buna cok takmadim ama 300hzlik bir monitörde oyun akıcılığı onemli olan bir modelde ekranda ölü pixel var kafayi yemelik ve mudahale etmiyorlar

Yeni konular

Geri
Yukarı