ASUS ROG G15 ışık sızması

Emircandrn

Centipat
Daha fazla  
Merhaba 4 günlük ASUS ROG G1513RM cihazımda;
1)Orantısız LED yanması(resimde gördüğünüz gibi tuşlar arasında sag tarafin alt LED'leri yanmıyor)
3)Eksesif ışık sızması sağ ve sol altta, gün ışığında bile gözüküyor (beyazliktan çıkmış sarıya doğru kaydı artık)
3)Kasa eğikliği (sağ ön kısım daha havada. Ayaklarına baktım eşit ölçüde)
ASUS'a mail attım bekliyorum hala yarın boştayken servise teslim edeyim mi ASUS'u mu bekleyeyim?
Bir de bunlar doa olarak değerlendirilir mi?
Teşekkürler

Dosya Ekleri

• 20230109_193720.jpg
    20230109_193720.jpg
    67,6 KB · Görüntüleme: 209
  • 20230109_002505.jpg
    20230109_002505.jpg
    67,1 KB · Görüntüleme: 178
  • 20230109_003018.jpg
    20230109_003018.jpg
    68,6 KB · Görüntüleme: 144
  • 20230109_125014.jpg
    20230109_125014.jpg
    141 KB · Görüntüleme: 167
  • 20230109_193519.jpg
    20230109_193519.jpg
    128 KB · Görüntüleme: 163
  • 20230109_193613.jpg
    20230109_193613.jpg
    66,6 KB · Görüntüleme: 158
  • 20230109_193656.jpg
    20230109_193656.jpg
    39,9 KB · Görüntüleme: 162
  • 20230109_193625.jpg
    20230109_193625.jpg
    76,4 KB · Görüntüleme: 174
Son düzenleyen: Moderatör:
Ürününüz şüphesiz bir şekilde kusurlu gözüküyor. Fotoğraflarını çekmeniz de çok iyi olmuş. Ekstra videolarını da çekmenizi tavsiye ederim. ASUS'u beklemekle zaman kaybetmeyin. Satıcıya başvurarak ayıp bildiriminde bulunun ve seçimlik haklarınızdan birini(değişim, iade, indirim, onarım) kullanın. Talebiniz ne ise onu özellikle belirtin. Ayıplı ürünlerde değişim veya onarım sizin tercihinize bağlı bırakılmıştır. Tüketicinin Korunması Hakkında Kanundan kaynaklanan seçimlik haklardan hangisini kullanacağını seçme hakkı tamamen tüketicinin tasarrufuna bırakılmıştır. Yani satıcı sizi herhangi bir seçimlik hakkı kullanmaya zorlayamaz. Tek istisnası ayıpsız misli ile değişim. Bu istisna da kanun maddesinde ''imkan varsa'' şeklinde belirtilmiş. Bunun dışında satıcı firma sizi herhangi bir seçimlik hakkı kullanmaya zorlayamaz.

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun - Madde 11:
(1) Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici;
a) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,
b) Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,
c) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme,
ç) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,
seçimlik haklarından birini kullanabilir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.

Ürününüz şüphesiz bir şekilde kusurlu gözüküyor. Fotoğraflarını çekmeniz de çok iyi olmuş. Ekstra videolarını da çekmenizi tavsiye ederim. ASUS'u beklemekle zaman kaybetmeyin. Satıcıya başvurarak ayıp bildiriminde bulunun ve seçimlik haklarınızdan birini(değişim, iade, indirim, onarım) kullanın. Talebiniz ne ise onu özellikle belirtin. Ayıplı ürünlerde değişim veya onarım sizin tercihinize bağlı bırakılmıştır. Tüketicinin Korunması Hakkında Kanundan kaynaklanan seçimlik haklardan hangisini kullanacağını seçme hakkı tamamen tüketicinin tasarrufuna bırakılmıştır. Yani satıcı sizi herhangi bir seçimlik hakkı kullanmaya zorlayamaz. Tek istisnası ayıpsız misli ile değişim. Bu istisna da kanun maddesinde ''imkan varsa'' şeklinde belirtilmiş. Bunun dışında satıcı firma sizi herhangi bir seçimlik hakkı kullanmaya zorlayamaz.

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun - Madde 11:
(1) Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici;
a) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,
b) Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,
c) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme,
ç) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,
seçimlik haklarından birini kullanabilir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.

Teşekkürler hocam. Sabah ASUS mail attı servise götürebilirsiniz doa olarak istiyorsaniz belirtin dedi. Tum videolari ve resimleri ASUS'a ve cihazın icine attim gözükecek şekilde. Ve tum sorunlari kağıda yazdım(resimlerin videolarin oldugunu da yazdim) resepsiyondaki kişi ilgilendi baya. Beklemedeyim şu an eger doa verilmezse THH gidecegim zaten cihaz daha sıfır bir cihaz. Doa gelirse aynı cihazla değişim isteyeceğim cihazdan memnundum umarim geçen ki gibi sorun çıkmaz.

6 ay oldu bir de. Garantide çözerler umarım.
Maalesef çözümü yok onun 😔

Arkadaşlar benim de ASUS ROG STRIX G15 513rm cihazim var. Dun servise verdim dedi ki isik sizmasi normaldir sorun yok, her laptopta olabilir. Ayrica ben coil whine sorunundan vermistim ona da ayni cevabi verdi fakat ben size fotolari gostereyim, sizin fikrinizi de alayim.

20230115_205201.jpg
20230115_205201.jpg

Arkadaşlar benim de ASUS ROG STRIX G15 513rm cihazim var. Dun servise verdim dedi ki isik sizmasi normaldir sorun yok, her laptopta olabilir. Ayrica ben coil whine sorunundan vermistim ona da ayni cevabi verdi fakat ben size fotolari gostereyim, sizin fikrinizi de alayim.

Eki Görüntüle 1638736Eki Görüntüle 1638736
CW sesi maalesef cok ekstra olmadıkça kabul edilmiyor. Işık sızması görsellerini cihazın içine yükleyip mi verdiniz servise? Ben öyle yaptım ilk 6 ay içinde oldugu için değişim karari çıktı. Ama benim ekranımın sağ köşesi direkt sarıydı. Daha detayli foto atabilir misiniz net olan? Benimkiler boyleydi.

Dosya Ekleri

• 20230109_003018.jpg
    20230109_003018.jpg
    68,6 KB · Görüntüleme: 32
  • 20230109_003018.jpg
    20230109_003018.jpg
    68,6 KB · Görüntüleme: 39
CW sesi maalesef cok ekstra olmadıkça kabul edilmiyor. Işık sızması görsellerini cihazın içine yükleyip mi verdiniz servise? Ben öyle yaptım ilk 6 ay içinde oldugu için değişim karari çıktı. Ama benim ekranımın sağ köşesi direkt sarıydı. Daha detayli foto atabilir misiniz net olan? Benimkiler boyleydi.
Dostum su an laptop yanimda degil ondan yeni foto atamiyorum, elimdekileri attim. Fakat ben ilk ASUS destege yazdigimda bana dediler ki IPS Glow bu, sorun degil. Dun de aynisi soylendi icini acip bakmama gerek yok dedi. Ayrica benim FPS sorunu var gibiydi dedi ki ben oyun indirip inceledim sorun yok bence. Kisacasi boyle laptop gelince atarim mutlaka daha detayli fotograflarini, zaten 6 ay icinde degisim imkanin var dedi.

Bu arada bir baslikta gormustum yeni bilgisayar aldiniz mi ne oldu merak ettim.

Dostum su an laptop yanimda degil ondan yeni foto atamiyorum, elimdekileri attim. Fakat ben ilk ASUS destege yazdigimda bana dediler ki IPS Glow bu, sorun degil. Dun de aynisi soylendi icini acip bakmama gerek yok dedi. Ayrica benim FPS sorunu var gibiydi dedi ki ben oyun indirip inceledim sorun yok bence. Kisacasi boyle laptop gelince atarim mutlaka daha detayli fotograflarini, zaten 6 ay icinde degisim imkanin var dedi.

Bu arada bir baslikta gormustum yeni bilgisayar aldiniz mi ne oldu merak ettim.
Degisim raporunu aldım satıcıya yolladim bekliyorum. Yeni cihaz haftaya hallolur sanırım.

Degisim raporunu aldım satıcıya yolladim bekliyorum yeni cihazi haftaya hallolur sanırım.

Trendyol'dan aldim demistiniz hangi satici acaba? Ben Teknorya'dan almistim ama garantisi almamdan 2-3 ay once baslamisti 27 Kasım'di galiba. Ondan bayağı suphelenmistim ama hem satici hem de ASUS yetkili servis sorun yok demisti.

Geri
Yukarı