ASUS ROG Strix G15 ekrandaki 2 ölü piksel ve ışık sızmasına ne yapılabilir?

Emircandrn

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ASUS ROG G1513RM cihazını yeni aldım. Performans konusunda falan sorunum yok ama ekranda 2 ölü pixel ve sag tarafta aydınlıkta bile belli olan bir ışık sızması var. ASUS ölü pixeli 2 tane diye kabul etmiyor. Ama ışık sızmasını daha sormadım. Ne yapmam gerekiyor? Servis bunu kabul eder mi? 30 bin TL'ye aldım böyle kullanmak canımı sıkıyor.
Işık sızması resmini yüklüyorum. RDR2'de falan çok belli oluyor.
ASUS servisten doa raporu falan alan varsa ya da tecrübeli biri yardim edebilir mi?

Dosya Ekleri

• 20230107_204441.jpg
    20230107_204441.jpg
    52,7 KB · Görüntüleme: 83
Kesinlikle hakem heyetine başvurun hocam, sizin bir suçunuz yok zaten cihaz böyle gelmiş.
Peki benim lehime çıkacağı cok yüksek. Sonra nasıl bir aksiyon alacağım

Gözüne batıyorsa ve iade almıyorlarsa git tabi hocam. Bu panellerde ışık sızmasını bir problem olarak görmüyorlar bende de çıktı arayıp sordum genelde oluyormuş bu.
Yarin bidaha arayacağım. Yani çok dikkatimi dagitmiyor ölü pixel ama arada görüyorum ve moral bozuyor

Benim DOA talebi ışık sızması yüzünden verildi. Aynı cihaza sahibim. Paylaştığınız fotoğrafta bulunan beyaz bar yorum yapmamı zorlaştırıyor. Tamamen siyah ekran paylaşırsanız güzel olur.

Işık sızması eksesif olduğu durumlarda DOA verilebiliyor bana verildiği gibi. Ölü pikseli dert etmeyin THH her zaman haklı buluyor sizi. Bu sebeple servise takılmanıza gerek yok.

Benim DOA talebi ışık sızması yüzünden verildi. Aynı cihaza sahibim. Paylaştığınız fotoğrafta bulunan beyaz bar yorum yapmamı zorlaştırıyor. Tamamen siyah ekran paylaşırsanız güzel olur.

Işık sızması eksesif olduğu durumlarda DOA verilebiliyor bana verildiği gibi. Ölü pikseli dert etmeyin THH her zaman haklı buluyor sizi. Bu sebeple servise takılmanıza gerek yok.
Tamamen siyah ekranda cok belli hatta rdr oynarken siyah sinematik kisimlarda gozukuyor. Simdi servise mi vereyim direkt ? Elden mi gotureyim ups ile gelip almalari daha mi iyi?

Görüldüğü üzere panelin ortasında bile bulutlanma var. Bu IPS panelin darbe aldığını gösterir. Benim ki kargo esnasında hasar gördü büyük ihtimalle. Servis direkt DOA verdi. Şimdi ki cihazımda sızma yok, glow var.
Screenshot_20230109_001518_Gallery.jpg

Tamamen siyah ekranda cok belli hatta rdr oynarken siyah sinematik kisimlarda gozukuyor. Simdi servise mi vereyim direkt ? Elden mi gotureyim ups ile gelip almalari daha mi iyi?

Elden vermeniz daha iyi. Kargolara emanet edilmez bu cihazlar.

Görüldüğü üzere panelin ortasında bile bulutlanma var. Bu IPS panelin darbe aldığını gösterir. Benim ki kargo esnasında hasar gördü büyük ihtimalle. Servis direkt DOA verdi. Şimdi ki cihazımda sızma yok, glow var.Eki Görüntüle 1627389

Elden vermeniz daha iyi. Kargolara emanet edilmez bu cihazlar.
Buyrun hocam. Bunu servis kabul eder mi sizce

Birde çok kötü yorumlar var smsinfocom hakkinda. Tedirginim cihaza zarar verirler mi acaba?

Dosya Ekleri

• 20230109_003018.jpg
    20230109_003018.jpg
    68,6 KB · Görüntüleme: 18
  • 20230109_002505.jpg
    20230109_002505.jpg
    67,1 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
Buyrun hocam. Bunu servis kabul eder mi sizce

Birde çok kötü yorumlar var smsinfocom hakkinda. Tedirginim cihaza zarar verirler mi acaba?

Sağ alt ve sol üst belirgin şekilde eksesif sızma. Oyun içi siyah ekranlarda o bölgeler sarı-beyaz gözükebilir.

SMS Infocomm dediğiniz yer 20-25 yaş aralığında acemi teknisyenlere sahip bir onarım merkezi. Zarar vermedikleri cihaz var mı? Vardır elbet ama siz o kadar şanslı olur musunuz bilmiyorum. Ben bu zamana kadar hep DOA için kullandım o servisi. Geri kalan onarımları tecrübem dahilinde kendim yaptım.

DOA ışık sızması için şans işi.

Geri
Yukarı