ASUS ROG STRIX G15 G513IH-HN002 tam verim alınmıyor

Esmiyuoo

Decapat
Yaklaşık birkaç gün önce yeni bir laptop aldım. Sorun Valorant veya Minecraft'da tam verim alınamaması ve bu moral bozabiliyor. Minecraft eski bilgisayarımda bile ortalama 130 FPS alırken şu anki laptop ile ortalama 160 180 FPS almak garip geliyor. Valorant'ta da değerler kötü ortalama 120 FPS alıyorum oda en düşük ayarlarda 720 çözünürlükte. Sorunun RAM'in Dual Channel olmamasından kaynaklandığını düşünüyorum ama sizin düşüncelerinizi de bekliyorum.

Ekran kartı kullanımı %60'nın üstüne çıktığını görmedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık birkaç gün önce yeni bir laptop aldım. Sorun Valorant veya Minecraft'da tam verim alınamaması ve bu moral bozabiliyor. Minecraft eski bilgisayarımda bile ortalama 130 FPS alırken şu anki laptop ile ortalama 160 180 FPS almak garip geliyor. Valorant'ta da değerler kötü ortalama 120 FPS alıyorum oda en düşük ayarlarda 720 çözünürlükte. Sorunun RAM'in Dual Channel olmamasından kaynaklandığını düşünüyorum ama sizin düşüncelerinizi de bekliyorum.

Ekran kartı kullanımı %60'nın üstüne çıktığını görmedim.
Dual channel yap hocam sorunun düzelir. Boş yorumlar sarmış yine burayı.

Artı -1 Eksi
Çözünürlüğü düşürsen de cok yuksekmez FPS sanmıyorum çünkü sen işlemciden tek kanal RAM yüzünden yeterli verim alamıyorsun.

Yeni açtığın hesabınla dağdan gelip bağdakini kovuyorsun. GTX1650 ile Minecraft oynarsan GPU kullanımı 20'yi geçmez. Çünkü gerek duymaz. Valorant şu an optimize sıkıntılı bir oyun ayrıca RAM tek kanal olduğu için işlemci de tam performans veremiyor. Ben o laptopu çok araştırdım güzel ama bellek eklemeden kullanılmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı