Çözüldü ASUS ROG STRIX G513IH-HN002 Valorant için Secure Boot Açma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

süleyman88

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Karadeniz
Daha fazla  
ASUS ROG STRIX G513IH-HN002 model ve Windows 11 kullanıyorum. Valorant'a girdiğimde TPM 2.0 hatası veriyor. Secure Boot kısmından enabled yapamadım. Yapsam sorun hallolacak aslında ama bir türlü olmuyor. Bu modeli kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Çözüm
Yapmanız gereken tam olarak bu.
ASUS anakartlarda, şahsen bende Secure Boot "user" yazıyor ve bunu değiştiremiyorsunuz.
Bunu yapıp + UEFI, GPT kurulum yaptığım zaman otomatik Secure Boot açılmıştı.
Cevaplarınız için teşekkürler. Bende o bölümde OS Type seçeneği yok. Bu arada ilginç bir şekilde secure boot kendiliğinden enabled olmuş. Sorunumu çözdüm eyvallah.
Benim de anakartım ASUS ben böyle yapıyorum belki sizin de çözmenize yardımcı olabilir.
BIOS > Advanced (F7) > Boot > Secure Boot > OS Type > Windows UEFI Mode.
ASUS anakartlarda, şahsen bende Secure Boot "user" yazıyor ve bunu değiştiremiyorsunuz.

Cevaplarınız için teşekkürler. Bende o bölümde OS Type seçeneği yok. Bu arada ilginç bir şekilde secure boot kendiliğinden enabled olmuş. Sorunumu çözdüm eyvallah.

Çözüm
Cevaplarınız için teşekkürler. Bende o bölümde OS type seçeneği yok. Bu arada ilginç bir şekilde Secure Boot kendiliğinden enabled olmuş. Sorunumu çözdüm eyvallah.

Dostum nasıl çözdün aynı sorun bende de mevcut yardımcı olur musun?
Dostum aynı sorun bende de mevcut nasıl çözdüğün hakkında bilgi verip yardımcı olur musun?

Dostum nasıl çözdün aynı sorun bende de mevcut yardımcı olur musun?

Dostum aynı sorun bende de mevcut nasıl çözdüğün hakkında bilgi verip yardımcı olur musun?
Hocam üstünden epey bir zaman geçmiş, inan hatırlamıyorum. Valorantta oynamıyorum. Oynasam aynı sorun olur mu onu da bilmiyorum ama o zaman nasıl olduğunu da anlayamamıştım. Bir şekilde çözülmüştü.

Geri
Yukarı