ASUS ROG STRIX G15 GPU kullanımı düşük

RealOmer

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/Otomotiv Mühendisi
Elimde ROG STRIX G15 bilgisayar var özellikleri R7 6800H RTX 3060 ve 16x1GB RAM ve 300Hz ekran var ama GPU kullanımı fotoğraftaki gibi düşük test ettiğim oyunlar War Thunder ve BattleBit ama GPU kullanımı stable diffusionda %99 kullanılıyor sadece oyunlarda bir sıkıntı var bunu nasıl düzeltebilirim?
Bilgisayar fişe takılı, fan modu Turbo, GPU modu Ultimate.

Ekran görüntüsü 2023-09-15 170534.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Anormal bir şey yok ki dostum. Oyunların işlemci ve ekran kartını %100 kullanacak diye bir olay yok. Oyunun hacmi bu kadar.

Gayet anormel bir durum daha önce hiç bilgisayar kullanmadınız galiba YouTube'da gezmiyorum oyun ornaarken zaten GPU kullanılmalı neden az kullanmasını kabul edeyim.

Gayet anormel bir durum daha önce hiç bilgisayar kullanmadınız galiba YouTube'da gezmiyorum oyun ornaarken zaten GPU kullanılmalı neden az kullanmasını kabul edeyim.

Aynen kardeşim kusura bakma. 26 yıldır kullandığım zımbırtı meğer bilgisayar değil hesap makinesiymiş. Birde o kadar gittik bilgisayar mühendisliği okuyup üstüne yüksek lisans yaptık hiç birşey öğretememişler püü o hocalara. Allah razı olsun sayende aydınlandım kardeşim. Yarın bu mesleği de acilen bırakıp kuruyemişçi açıyorum. Teşekkürler üstad.

Aynen kardeşim kusura bakma. 26 yıldır kullandığım zımbırtı meğer bilgisayar değil hesap makinesiymiş. Bir de o kadar gittik bilgisayar mühendisliği okuyup üstüne yüksek lisans yaptık hiçbir şey öğretememişler püü o hocalara. Allah razı olsun sayende aydınlandım kardeşim. Yarın bu mesleği de acilen bırakıp kuruyemişçi açıyorum. Teşekkürler üstat.

İyi yaparsın, iyi akşamlar dilerim.

Elimde ROG STRIX G15 bilgisayar var özellikleri R7 6800H RTX 3060 ve 16x1GB RAM ve 300Hz ekran var ama GPU kullanımı fotoğraftaki gibi düşük test ettiğim oyunlar War Thunder ve BattleBit ama GPU kullanımı stable diffusionda %99 kullanılıyor sadece oyunlarda bir sıkıntı var bunu nasıl düzeltebilirim?
Bilgisayar fişe takılı, fan modu Turbo, GPU modu Ultimate.

Eki Görüntüle 1944698

Hocam ayni sorun ve PC bende de var MUX Switch (Aura Sync uygulamasindaki Ultra GPU modu) aktif hale getirdiniz mi veya çözüm bulabildiniz mi? Valorant'ta 140 180 arasi FPS aliyorum ama test videolarinda Max ayarlarda 300 FPS gosteriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı