ASUS ROG STRIX G15 laptopta formattan sonra FPS düşüşü yaşanıyor

elanurr0

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba. ASUS ROG STRIX G15 laptop kullanıyorum iyi bir sistemim var fakat ilk zamanlar 200 üstü FPS aldığım Valorant'ta şu an 60 FPS alıyorum kısa zaman önce bilgisayarıma format attım D ve C sürücüleri dolmuştu temizlemek için ama FPS sorunu oluştu yardımcı olur musunuz? Nasıl düzeltebilirim?

NVIDIA Denetim Masası'na gidin. "Maksimum Kare Hızı" ayarını 60 FPS'den değiştirin.
Oyun içerisindeki ayarlardan da sınırlama yapılmadığından emin olun.

Sürücülerinizi kurdunuz mu?
ne sürücüsü kurucam bilmiyorum kurmuşta olabilirim video izleyerek yapmıştım :)

NVIDIA Denetim Masası'na gidin. "Maksimum Kare Hızı" ayarını 60 FPS'den değiştirin.
Oyun içerisindeki ayarlardan da sınırlama yapılmadığından emin olun.

Onları yaptım NVIDIA bütün ayarlarını videolardan izleyerek yaptım olmadı gram artmadı

Dahili GPU ile çalıştırıyor olabilir ya da GeForce Experience da battery Boost falan açıktır belki.

Nasıl anlayacağız öyle bir şey olduğunu

Son düzenleme:
NVIDIA GeForce GTX 1650
Aşağıdaki rehberi uygulayarak mevcut ekran kartı sürücünüzü kaldırın:

Ardından aşağıdaki linkten ekran kartı sürücünüzü indirin:

Ekran kartı sürücünü kurmak için indirilen dosyayı açın. Çıkan seçeneklerden "temiz kurulum" yazan seçeneğe tıklayın. Ekran kartı sürücüsü kendisi kurulacaktır. Bu işlem sırasınca ekranınız gidip gelebilir, problem yoktur. Sürücü kurulduktan sonra cihazınızı yeniden başlatmayı unutmayın. İşlem sırasında cihazınızın şarjda olması kapanmaması açısından güvenlik sağlayabilir.

Ekran kartı sürücünü kurmak için indirilen dosyayı açın. Çıkan seçeneklerden "temiz kurulum" yazan seçeneğe tıklayın. Ekran kartı sürücüsü kendisi kurulacaktır. Bu işlem sırasınca ekranınız gidip gelebilir, problem yoktur. Sürücü kurulduktan sonra cihazınızı yeniden başlatmayı unutmayın. İşlem sırasında cihazınızın şarjda olması kapanmaması açısından güvenlik sağlayabilir.

Harici ve dahili ekran kartı ne oluyor hangisini kaldıracağım ve kuracağım bende dahili olarak AMD var harici de NVIDIA çok fazla bilmiyorum bu şeyleri kusura bakmayın

AMD Ryzen 7 4800H with Radeon Graphics için de kurulum linki atar mısınız

Son düzenleme:
Harici ve dahili ekran kartı ne oluyor hangisini kaldıracağım ve kuracağım bende dahili olarak AMD var harici de NVIDIA çok fazla bilmiyorum bu şeyleri kusura bakmayın

AMD Ryzen 7 4800H with Radeon Graphics için de kurulum linki atar mısınız
Estağfurullah ne kusru. Harici olanı yani NVIDIA olanı kaldıracaksınız. Zaten harici bir ekran kartınız olduğundan dolayı Ryzen 7 4800H için ayrı bir sürücü kurmanıza gerek yok. Eğer NVIDIA olanı kurduysanız tamamdır. Eğer halen performans kaybınız varsa farklı yollara başvuralım.

Yeni konular

Geri
Yukarı