ASUS ROG STRIX G15 laptop oyunlarda performans düşüşü

Bende de ROG STRIX G15 var tek slot RAM'de var öyle bir sıkıntı ve çözümü bir RAM daha alıp takmak bir RAM daha takınca FPS 2 katına çıkıyor böyle saçma bir şey bende anlamadım ama kesin çözümü bu. Valorant da 100 FPS'in altında düşüyordu bende tek slot 16 GB 3200 MHz vardı bir 16 GB daha taktım ve hemen hemen her oyunda FPS değerleri 1.5-2 kat artış sağladı size de tavsiyem bu. Saçma bir şey ama yaparsanız cihaz tam performansı o zaman veriyor. Ben de sizin gibi bu durumdan muzdariptim yabancı forumlarda çözümü bu şekilde buldum. Sebebini Ryzen işlemciye bağlıyorlar tek kanal RAM işlemciden tam performans almayı engelliyor çift kanal olunca bant genişliği arttığı için direkt olarak performansınız da artıyor.

Hocam hangi RAM'i aldınız acaba?

Hocam MSI Afterburner ile video çekip YouTube yükleyip buraya atarsanız bir problem var mı yok mu anlarız. GPU ve CPU clockuda açmayı unutmayın şahsen benim bir ASUS TUF laptopumun GPU'su bozuktu ve 300 MHz üstüne çıkmıyordu garantiden değişim yaptım, belki benzer bir problem olabilir.

Henüz geçen hafta yakın bir arkadaşım TUF modelinde aynı sorunu yaşadığı için bununla ilgili kontrolleri yaptım. MHz değerlerinde bir sorun yok hocam.

Hocam MSI Afterburner ile video çekip YouTube yükleyip buraya atarsanız bir problem var mı yok mu anlarız. GPU ve CPU clockuda açmayı unutmayın şahsen benim bir ASUS TUF laptopumun GPU'su bozuktu ve 300 MHz üstüne çıkmıyordu garantiden değişim yaptım , belki benzer bir problem olabilir.
Aynı modele sahiptim aynı sorunu işlemcide yaşadım o modeller sıkıntılı sanırsam

Hocam hangi RAM'i aldınız acaba?

Henüz geçen hafta yakın bir arkadaşım TUF modelinde aynı sorunu yaşadığı için bununla ilgili kontrolleri yaptım. MHz değerlerinde bir sorun yok hocam.

RAM CL ve MHz değerinize uygun bir model alın hocam ama laptoplarımız kardeş sayılır aldığım RAM'in linkini bırakayım. Link

RAM CL ve MHz değerinize uygun bir model alın hocam ama laptoplarımız kardeş sayılır aldığım RAM'in linkini bırakayım. Link

Hocam öncelikle teşekkür ederim ama bir sorum olacaktı. 16 GB RAM alabilecek durumda değilim o kadar para vermek istemiyorum. 8 GB eklesem bir sorun olur mu? Değerleri karşılayan 8 GB RAM ekleyip 24 GB RAM ile çift kanal performansı alabilir miyim?

Hocam öncelikle teşekkür ederim ama bir sorum olacaktı. 16 GB RAM alabilecek durumda değilim o kadar para vermek istemiyorum. 8 GB eklesem bir sorun olur mu? Değerleri karşılayan 8 GB RAM ekleyip 24 GB RAM ile çift kanal performansı alabilir miyim?

Alabilirsin ama tavsiyem bir kere zorlayıp 16 alman yönünde günümüz oyunları zaten hep 32 GB RAM ister hale geldiler eh nihayetinde senin kararın istersen 2 tane 8 alıp söktüğün 16'yı da satabilirsin.

Geri
Yukarı