ASUS ROG STRIX G15 laptopta USB bağlantılarına güç gitmiyor

iNeonDragon

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ASUS ROG STRIX G15 model laptop var elimde. Alalı daha 1 ay oldu. Fakat USB'de galiba güç sorunu var. Mouse bağlıyorum çalışmıyor. İlk zamanlar çalışıyordu, sonra adaptörlü USB çoklayıcı vardı, elimde ona taktım yine çalışmaya devam etti. Dün çoklayıcı bozuldu, ben de normal USB girişine taktım fareyi ama çalışmıyor. Eski bilgisayarıma ve kardeşimin bilgisayarına denedim fareyi. Onlarda çalışıyor, herhangi bir sorun yok. Yani mouse bozuk değil. USB fan denedim, USB girişine takınca bağlantı sesi geliyor (farede gelmiyordu) ama fan çalışmıyor. Fanı da denedim onda da sıkıntı yok. USB çoklayıcının üzerindeki cihazlar bazen kopuyordu ama eski PC'de de bazen koptuğu için sorun var zannetmemiştim. Şimdi de çok ihtimal vermiyorum. Herhangi bir çözüm var mı aklınıza gelen? Çünkü belki küçük bir ayar falan vardır atladığımız, o yüzden çalışmıyordur.

Arkadaki Type C portları da mı güç vermiyor? USB portlarından veri aktarımı oluyor mu?
Kulaklık var onun cihazı Type C. Ona güç veriyor. Telefon şarjını bağlandım oradan şarjda oluyor. HDD var onu taktım görüyor USB veri aktarımıda yapıyor. Flash bellek taktım onuda görüyor. Mouse ve USB fanda sorun oldu. Bence yazılımsal birşey var. Birde BIOSa girdim oradada çalışmıyor Mouse

USBde güç sorunu olsa HDD ve USB Bellekte çalışmaz. Ama Mouse ve USB fanda sorun oluyor. Bir ayar falan var bence

Geri
Yukarı