Çözüldü ASUS ROG STRIX G15 oyunlarda FPS düşük

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mertiiz

Centipat
Daha fazla  
RTX 3060 ekran kartı Ryzen 7 6800H işlemci ekstra RAM ekledim 2x16 yaptim.
Dün Fortnite'da 120+ FPS alırken bugün 60'ı geçmiyor. FPS sınırsız yapmama rağmen. Bir de başka oyunlarda da drop yedim mesela Lego Skywalker Saga FPS bakamadim ama dün hiç kasmıyordu şimdi dropları hissedebiliyorum. Ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kardeşim ddu ile sürücü kaldırmamışsın paylaştığım forumdan ddu ile sürücünün nasıl kaldırılacağını öğren sonra sürücüyü yeniden kur

Eğer yaptıkların işe yaramadıysa attığım linklerdeki performans arttırma ayarlarını dene,eğer yaptıkların işe yaradıysa yeni attığım linklerdeki performans arttırma ayarlarını ek performans arttırma olarak uygulayabilirsin.
RTX 3060 ekran kartı Ryzen 7 6800H işlemci ekstra RAM ekledim 2x16 yaptim.
Dün Fortnite'da 120+ FPS alırken bugün 60'ı geçmiyor. FPS sınırsız yapmama rağmen. Bir de başka oyunlarda da drop yedim mesela Lego Skywalker Saga FPS bakamadim ama dün hiç kasmıyordu şimdi dropları hissedebiliyorum. Ne önerirsiniz?
Ne zaman aldınız?

Aygıt Yöneticisi'nden sürücülerin tarihlerine bakın eğer eski tarih var ise güncel değildir (ilk önce ekran kartına ve işlemciye bak)

eğer güncel değil ise kendi sitelerinden indirebilirsin

eğer oyun oynuyorsan bu sürücüyü indir
Dikkat et laptop farklı masaüstü farklı

Aygıt Yöneticisi'nden sürücülerin tarihlerine bakın eğer eski tarih var ise güncel değildir (ilk önce ekran kartına ve işlemciye bak)

hocam bilgisayara pek alışamadım bana neler yapmam gerktiğini açıklayıcı bir metin veya video atabilir misiniz?Teşekkürler.

Hocam aygıt yöneticisine girin, görüntü bağdaşcılarına tıklayın ekran kartı ve işlemciye tıklayıp özellikler>sürücü şeklinde girin orada tarih yazar illaki 2023 olmak zorunda değil 2022 altındaysa güncelleyin, daha sonra da size ve bilgisayarınıza göre ekran kartı ayarları yapın NVIDIA Denetim Masası gibi siz bunları yapın yanıt verin birkaç şey daha var.

Hocam yükledim fps minecraftta 250-300 arasıydı ama şimdi yine düştü ne yapmalıyım.Oyunlarda bazen normale dönüyor bazen 60da sabit kalıyor

Geri
Yukarı