ASUS ROG STRIX G15 Ryzen 9 5900HX, RTX3060 alınır mı?

Sağdaki %100 sRGB ise gayet normal.
Böyle bir fark olmayacağını düşünüyorum hocam, fotoğrafı çeken kamerada da sorun olabilir emin değilim, bu fotoğrafta sırayla renklerin üzerini kapatıyorum, soldaki renk bildiğin turuncu. Hani kalite farkından dolayı görünen bir farklılık yok. Renk bildiğimiz turuncu yahu :D
Ayrıca, "Yinele" değil, "Uzatma" modunda, sekmeler vs değişmiş. Arkadaşın yanlış renk açma ihtimalini düşünüyrum şu anda.

Şimdi tekrar kontrol ettim, böyle bir renk farkı yok bende. Soldaki resmen turuncu :D

Sizde de başlıktaki notebookun aynısı mı var yoksa aynı kasa başka model mi?
Eğer benim sorduğum PC varsa sizde cihaz çok ısınıyor mu? Oynadığınız oyunlardan testler atarsanız çok iyi olur. Alacak kişilere de faydalı olur.

Böyle bir fark olmayacağını düşünüyorum hocam, fotoğrafı çeken kamerada da sorun olabilir emin değilim, bu fotoğrafta sırayla renklerin üzerini kapatıyorum, soldaki renk bildiğin turuncu. Hani kalite farkından dolayı görünen bir farklılık yok. Renk bildiğimiz turuncu yahu :D
Ayrıca, "Yinele" değil, "Uzatma" modunda, sekmeler vs değişmiş. Arkadaşın yanlış renk açma ihtimalini düşünüyrum şu anda.
Diğer renklerde de böyle bir fark var. Sizin cihaz %62.5 sRGB olduğundan tonu biraz daha değişiyor o yüzden ayırt ediyorsunuz.
%100sRGB bir ekran kullanmadıysanız farkı kolay kolay anlamazsınız zaten hayırlı olsun, güzel cihazdır.

Bir ara 14000'e gelmişti hatırladım R7 olan.

Eğer benim sorduğum PC varsa sizde cihaz çok ısınıyor mu? Oynadığınız oyunlardan testler atarsanız çok iyi olur. Alacak kişilere de faydalı olur.
Bende olan model,
"Asus ROG Strix G513QM-HN081 AMD Ryzen 7 5800H 16GB 1TB SSD RTX 3060 Freedos 15.6" FHD"

Tek farkı işlemcisi diye biliyorum, diğer tüm bileşenler aynı.

Test yapıp atabileceğim bir durumda değilim şu anda ama, single channel ram performansına göre ortalama fpsleri söyleyeceğim.

Valorant 120-170 FPS - Yüksek Grafik
CoD Warzone, 60-90 FPS - Orta-Yüksek Grafik
Csgo 150-300 FPS - Orta-Yüksek Grafik
BF5 60-90 FPS - Orta-Yüksek Grafik
GTA5 - 80-120 - Orta Grafik

Type-c ile harici bir monitöre bağlandığı zaman, dGPU doğrudan monitöre çıkış yaptığı için, harici monitör kullanıcıları daha da yüksek fpsler alacaktır. Ayrıca dual channel ram ile de tadından yenmez olduğunu düşünüyorum. Acelesi olmayanlar ise, Lenovo serisi vs bekleyebilir ama ben bir çok açıdan yeterli buluyorum.

Ünide bu kadar ağır notebookları taşımak istediğine emin misin? G14’e de bir bakmanı öneririm.

Hocam tıp okuyacağım. Taşımama gerek bile yok. Çok nadir oynarım zaten onda da üzmesin. Beni uzun süre idare etsin. Çünkü bir daha bilgisayar almam çok zor.

Yazmayı unuttum, bu modeli aldım ben dostum. : https://www.amazon.com/gp/product/B08ZLGW774/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A25GKYFKYYL0J9

17000 TL'ye geldi. 17 inç olduğu için direkt yapıştım. :D Bu arada, ben acelem olduğu için aldım. Acelen yoksa bence Ekim ayında v25.1 alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı