ASUS ROG STRIX G15 vs ASUS TUF F15

Bütçe
11500

SualpSener

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, tekrar bütçe yükseltmemden ötürü son olacağını umarak tekrar konu açıyorum.

Şu iki bilgisayar arasında kaldım, ayın 7'sine kadar ikisinde de sepette %5 indirim var, çabuk karar vermem lazım.

ROG'un artıları:
Tasarımı daha güzel, ekran kartı daha iyi, işlemci genel olarak daha iyi.

TUF'un artıları:
Num tuşları fiziksel, kamerası var, SSD 1 TB (benim için önemli, sonradan uğraşmak istemiyorum), 95TL daha ucuz, işlemcisi Adobe programları ve oyun performansında daha iyi. (Yanlış bildiğim bir şey varsa düzeltin.)

Oyun performansı 2. planda benim için. Premier, Photoshop, Cyberlink PowerDirector, After Effects, Cyberlink AudioDirector, Blender gibi çeşitli programlar kullanacağım ve ileride yazılım ile uğraşmayı da düşünüyorum. Bunları göz önünde tutarsak hangisini almam benim için daha iyi olur sizce?

Selamlar, tekrar bütçe yükseltmemden ötürü son olacağını umarak tekrar konu açıyorum.

Şu iki bilgisayar arasında kaldım, ayın 7'sine kadar ikisinde de sepette %5 indirim var, çabuk karar vermem lazım.

ROG'un artıları:
Tasarımı daha güzel, ekran kartı daha iyi, işlemci genel olarak daha iyi.

TUF'un artıları:
Num tuşları fiziksel, kamerası var, SSD 1 TB (benim için önemli, sonradan uğraşmak istemiyorum), 95TL daha ucuz, işlemcisi Adobe programları ve oyun performansında daha iyi. (yanlış bildiğim bir şey varsa düzeltin.)

Oyun performansı 2. planda benim için. Premier, Photoshop, cyberlink powerdirector, After Effects, cyberlink audiodirector, Blender gibi çeşitli programlar kullanacağım ve ileride yazılım ile uğraşmayı da düşünüyorum. Bunları göz önünde tutarsak hangisini almam benim için daha iyi olur sizce?

Kesinlikle ROG.

TUF kesinlikle alınmaz. SSD sonradan değiştirilir ama ekran kartı yükseltilemez.
ROG malzeme kalitesi her zaman daha iyidir.

100 TL fiyat farkına kesinlikle ROG bence. Bende de webcam yok ama Trust'ın 160 TL'lik webcamini aldım. Standart laptop webcaminden daha iyi ve geniş açı gösteriyor.

Hadi ya gönlüm TUF'tan yanaydı ama hereks ROG diyor aklım karıştı bi. 😀 Kamera ve ssd işi can sıkıyo biraz bir de hangi işlemciyi tercih etmem gerektiğine karar veremdim. Nedense 5800h vs 11800h ile ilgili fazla içerik yok. Ryzen 7 5800H vs i7-11800H şu konuda 11800h önermiş herkes.

Hadi ya gönlüm TUF'tan yanaydı ama hereks ROG diyor aklım karıştı bir. 😀 Kamera ve SSD işi can sıkıyor biraz bir de hangi işlemciyi tercih etmem gerektiğine karar veremdim. Nedense 5800H vs 11800h ile ilgili fazla içerik yok. Ryzen 7 5800H vs i7-11800H şu konuda 11800h önermiş herkes.

Adobe programlarını kullanacağı için Intel önermiştik, sizin öyle bir amacınız yoksa AMD alın.

Adobe programlarını kullanacağı için Intel önermiştik, sizin öyle bir amacınız yoksa AMD alın.
Onları da kullanıcam ama bir tek onlar değil. Sanırım bu durumda 5800h+3050ti almam daha mantıklı. Tuf'u isteme sebebim kamera ve 1tb ssd olması aslında çok pahalı aletler değil de sonradan uğraşmak istemiyordum. Hele ssd, şimdi kasayı açsak garanti işi falan var. Neyse teşekkürler cevap için.

İkisi de üzmez gibi
Rog alıcam dersen 512ssd+kamerayı ilerleyen dönemlerde 500-600tlye kapatırsın bence.
Tuf alıcam dersen 3050'li olandaki işlemci oyun performansında 3050ti'ın açığını bi nebze kapatır ve ssd+kamera uğraşı olmaz yaklaşık 700tl cebinde kalır.
Sanırım ben olsam rog'a yönelirdim.

Son düzenleme:
Kağıt üstündeki özellikler dışında hoparlör, soğutma, ekran, sağlamlık gibi konularda hangisi daha iyidir bilen var mı? Bi de bunların ekran kartları kaç W nerden bakabilirim?

Geri
Yukarı