Asus ROG STRIX G15 vs HP Omen 15 vs Lenovo Legion 5

Semih087

Decapat
Daha fazla  

Bu üçünden hangisini tercih etmeliyim kalite servis ve soğutma bakımından yorumlarınızı sebepleriyle birlikte açıklarsanız çok sevinirim.

Bu üçünden hangisini tercih etmeliyim kalite servis ve soğutma bakımından yorumlarınızı sebepleriyle birlikte açıklarsanız çok sevinirim.
Ben olsan ikinci seçeneği direkt elerdim, o 3070 100W çünkü. (Çoğu 3060 ile benzer performansı verecek ama daha çok ısınacak.) 3. seçenekteki 3060 ya 115W ya da 130W idi hatırlamıyorum ancak ikisinden birisi.5900HX en güçlü laptop işlemcilerinden birisi. Ben olsam 3. eçeneği seçerdim.

RTX 3070' li Omen varken ötekilerin tercih edilmez. Legion çok iyi cihaz ama fiyat cok yüksek. ROG'da kaliteli ama 3070'in karşısında şansı yok. 3070 her ne kadar watt değeri kısık olsa bile +2 GB VRAM avantajı var. Ayrıca bu haliyle bile Max-P 3060'dan daha güçlü. Düşük enerji tüketimi yuksek performans olacak. Yüksek wattli diye 3060 öneren arkadaşlara sormak lazım aynı performansı veren 2 üründen daha fazla elektrik tüketen ürünü sırf yanında yazan rakamlar daha yüksek diye neden istiyorlar.

Yanlış biliyor da olabilirim, Omen için sıcaklık sorunları var deniliyordu, benim kişisel tercihim ROG olurdu şahsen, hocam kurban olayım silin o lenova legionu diğerlerine hakaret olmuş.
Legion oyun performansında ROG kadar performanslidir ekran kartı ve işlemcisi daha eski nesil olmasına rağmen. Sebebi ise mükemmel soğutma, mux switch.

RTX 3070' li Omen varken ötekilerin tercih edilmez. Legion çok iyi cihaz ama fiyat cok yüksek. ROG'da kaliteli ama 3070'in karşısında şansı yok. 3070 her ne kadar watt değeri kısık olsa bile +2 GB VRAM avantajı var. Ayrıca bu haliyle bile Max-P 3060'dan daha güçlü. Düşük enerji tüketimi yuksek performans olacak. Yüksek wattli diye 3060 öneren arkadaşlara sormak lazım aynı performansı veren 2 üründen daha fazla elektrik tüketen ürünü sırf yanında yazan rakamlar daha yüksek diye neden istiyorlar.
3070 daha çok ısınacağı için güzel hocam.:) Elektrik faturasına yazacağı değerleri düşünuyorsanız öyle büyük bir oynama olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı