Lenovo Legion vs ASUS ROG STRIX G15

Enouqre

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün son gün yardımcı olun 🙏. Benim için en önemli şey sogutması, laptopun ısınmaması bunlardan hangisini önerirsiniz. ROG mu Legion mu?

------------------------------------

Fırsat: Lenovo Legion 5 dizüstü bilgisayar, 15.6" inç FHD, AMD Ryzen 5 5600H, 16 GB RAM, 512 GB SSD, RTX 3060 6 GB, FreeDOS, 82JU00EBTX Lenovo Legion 5 Dizüstü Bilgisayar, 15.6" inç FHD, AMD Ryzen 5 5600H, 16GB RAM, 512GB SSD, RTX 3060 6GB, FreeDos, 82JU00EBTX : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Screenshot_20221125_184811_trendyol.com.jpg

Screenshot_20221125_184747_com.amazon.mShop.android.shopping.jpg

Son düzenleme:
Tabii ki de ROG. Lenovo'nun attığınız modelini kullanmama rağmen bu fiyata değmez. Her ne kadar kasası ve soğutması efsane de olsa bu parayı haketmiyor. Geçen senenin modeli. Ben 12bin TL'ye almıştım.

Tabii ki de ROG. Lenovo'nun attığınız modelini kullanmama rağmen bu fiyata değmez. Her ne kadar kasası ve soğutması efsane de olsa bu parayı haketmiyor. Geçen senenin modeli. Ben 12bin TL'ye almıştım.
Neden haketmiyor hocam, sence ısınma konusunda hangisi daha başarılı? Ve Ryzen 5 5600h işlemcisi nasıl ısınıyor mu

Neden haketmiyor hocam, sence ısınma konusunda hangisi daha başarılı? Ve Ryzen 5 5600H işlemcisi nasıl ısınıyor mu?

Bilgisayar asla kötü değil, hatta seri olarak Legion serisi ROG, Nitro, TUF serilerinden çok çok daha iyidir fakat Lenovo'nun Türkiye'deki fiyat politikası çok saçma. Aynı fiyata diğer markaların bu senenin DDR5'li modelleri satılırken 5600H'li bilgisayara 28 bin istemek çok saçma. Gözümde değeri 22-23bin civarıdır.

Aynı bütçe ve aynı özellikler olsa kesinlikle Legion al derdim ama aradaki fark çok büyük. R7 6800H + DDR5 16 GB RAM. 300HZ ekran da cabası.

Bilgisayar asla kötü değil, hatta seri olarak Legion serisi ROG, Nitro, TUF serilerinden çok çok daha iyidir fakat Lenovo'nun Türkiye'deki fiyat politikası çok saçma. Aynı fiyata diğer markaların bu senenin DDR5'li modelleri satılırken 5600H'li bilgisayara 28 bin istemek çok saçma. Gözümde değeri 22-23bin civarıdır.

Aynı bütçe ve aynı özellikler olsa kesinlikle Legion al derdim ama aradaki fark çok büyük. R7 6800H + DDR5 16 GB RAM. 300HZ ekran da cabası.
Hocam fiyat önemli değil sadece ikisi arasında kaldım, hangisi ısınma konusunda üzmez sence

Hocam fiyat önemli değil sadece ikisi arasında kaldım. Hangisi ısınma konusunda üzmez sence.

Nasıl fiyat önemli değil hocam? Aynı paraya golf almak ya da Audi A3 almak gibi bir şey bu. Sen gidip de ikisi de aynı parayken Volkswagen alır mısın? Hayır tabii ki gider A3 alırsın. Isınma konusunda ciddi bir fark yok aralarında. ROG STRIX serisi de ASUS'un en iyi oyuncu laptop markası sonuçta. Aynı paraya daha iyi işlemci ve daha güncellik var, gidip de eski model alma, kullanan biri olarak söylüyorum.

Ben o günün şartlarında en uygun bunu gördüğüm için gittim 12bin TL'ye legion aldım. Aynı özellikteki ASUS ROG STRIX'ler ile arasında çok fark yoktu (para olarak) . O zaman için 14 bin TL'ye 5800h+3060 ikilisi satılıyordu hem Legion'un hem de STRIX'ın. Hangisi indirime girerse onu alacaktım şansıma Legionun işlemcisi 5600H olan versiyonu 12Bin TLye düştü ve onu aldım. Legion indirime girmeyip Strix girseydi onu alırdım. Şuan senin yerinde olsam strix alırdım, o daha mantıklı gözüküyor. Hiç bir markanın fanboyu olmaya gerek yok. Güncel şartlar dahilinde hangisi daha avantajlıysa o alınır.

Geri
Yukarı