ASUS ROG STRIX G15'te 60 derece iyi mi?

Bu cihaz boşta kaç derece diye bir soru sorabiliyor muyuz? :)
Bence 10 dereceye kadar düşer maksimum fanda.

Bu arada sistemde 0 Throttle var göründüğü kadarıyla. Detaylı baksak belki vardır da deneyimi etkilemediği aşikar. RTX 30 serisi kartlarda Core Overclock güzel oluyor. Biraz da OC yapsa arkadaş Ah!
TimeSpy testi var arkadaşın. Ekran kartı +210/500 overclocklu.

Dosya Ekleri

• 889ac093-6b1d-46a5-bff4-81144fec0efc.jpg
    889ac093-6b1d-46a5-bff4-81144fec0efc.jpg
    71,9 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Hocam ben de bu bilgisayar almayı düşünüyorum bu modeli önerir misiniz? Oyunlardaki performansı, ısınması ve fan sesi nasıldır acaba?
Laptop kullanmaya pek alışık değilim ne desem doğru olur bilemedim. Oyunlarda şu ana kadar sıkıntım olmadı çoğunlukla Rust , Gta 5 oynuyorum ısı 80,83'leri gördüm en fazla. Fan sesi oyun oynarken artıyor biraz ama kulaklık taktığımda beni rahatsız etmiyor onun haricinde yok denecek kadar az. Materyal olarak kaliteli görünüm ve hissi var benim görüşüme göre güzel laptop oyun performansı falan gayet iyi ama oyun için laptop pek tercihim değil artık masaüstü daha rahatmış onu anladım 1 hafta geçti daha ilana koydum laptopu :D
50-80 oyun sıcaklığı görürsen öp başına koy. AMD bu 95’e kadar yolu var.
Prizde sadece Web'de gezindiğim sıralarda 59,60 derecelerde, pilde kullanırken 45 55 derecelerde kısacası bu normal midir ?

Son düzenleme:
Honeywell 7950 kullanıldı dedim ben ama. MSI stok olarak çöp bir termal macun kullanıyor. Piyasada bulabileceğin en iyi macun bu dediğim 7950. ayrıyeten macun kalitesi arttığında UV'dan elde edeceğin verimlilik de artıyor :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Thermal throttle bile yemiyor bakabilirsin.

Hocam MSI çöp termal macun kulllanıyor dediğiniz için sorma gereği duydum termal macun değişimi yapsam etkisi olur mu? Videolara bakarak 10 derece fark var gibi gözüküyor.

Hocam MSI çöp termal macun kulllanıyor dediğiniz için sorma gereği duydum termal macun değişimi yapsam etkisi olur mu? Videolara bakarak 10 derece fark var gibi gözüküyor.
Tabii ki olacaktır.
Laptop kullanmaya pek alışık değilim ne desem doğru olur bilemedim. Oyunlarda şu ana kadar sıkıntım olmadı çoğunlukla Rust , Gta 5 oynuyorum ısı 80,83'leri gördüm en fazla. Fan sesi oyun oynarken artıyor biraz ama kulaklık taktığımda beni rahatsız etmiyor onun haricinde yok denecek kadar az. Materyal olarak kaliteli görünüm ve hissi var benim görüşüme göre güzel laptop oyun performansı falan gayet iyi ama oyun için laptop pek tercihim değil artık masaüstü daha rahatmış onu anladım 1 hafta geçti daha ilana koydum laptopu :D

Prizde sadece Web'de gezindiğim sıralarda 59,60 derecelerde, pilde kullanırken 45 55 derecelerde kısacası bu normal midir ?
AMD için normal.

Geri
Yukarı