ASUS ROG STRIX G16 2023 klavye sorunu nasıl çözülür?

dewilaxe

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Rog Strix G16(2023)
i7 13650HX 4.9GHZ
RTX 4070 Mobile 8GB
32GB Ram DDR5 4800MHZ
1TB SSD
1920X1200p 165hz
Merhaba, başlıkta bahsettiğim laptopa sahibim. Laptopu aldığım günden beri klavyemde bir garip durum var. Bunu sürücüyle alakalı sanmıştım ama artık laptopumda sorun olabileceğini düşünmeye başladım. Sorunum şu; oyunlarda A ve D tuşlarına basarken bazen bastığım tuşu algılamıyor ve ben tuşa basmama rağmen işlemiyor. Yazı yazarken mesela hızlı hızlı yazı yazıyorum ve space tuşuna bastığımda işlememiş oluyor veya herhangi bir yazıyı yazarken örneğin Google yazdığımda bazen G veya O harfini algılamıyor ve oogle veya Google olarak yazıyor. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Mesela bu yazıyı yazarken hiç sorun yaratmadı ama yazının sonuna nokta koyarken sert basmama rağmen algılamadı ve 2.'ye bastığımda algıladı. Bazen hiç sorun olmuyorken bazen sık sık sorun oluyor. Sürücülerim güncel, format attım, BIOS güncelledim ve sıfırladım. Aynı laptopa ya da benzer ASUS Gaming laptopa sahip olup böyle bir sorun yaşayan var mı? Fikirlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum. İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 ay önce klavye ışığı için ayrı bi güncelleme geldi. Belki orda düzeltmişlerdir. Onuda güncellediniz mi.

2 ay önce klavye ışığı için ayrı bir güncelleme geldi. Belki orada düzeltmişlerdir. Onuda güncellediniz mi?

Evet güncellemiştim fakat değişen bir şey olmadı. Sizde böyle bir sorun var mı? Veya nadirende olsa klavyede basmadığı veya çift bastığı oluyor mu?

Arkadaslar kusura bakmayin konuyla alakasiz ama hazir bu laptopu kullananlari bulmusken agirlik ve pil ömrü konusunda soru sormak istedim. Cihazin agirligi yaklasik ne kadar? Bildigim kadariyla Thunderbolt Type C sarj var dogru mu? Yani adaptörü yanimda tasimaya gerek kalmamasi icin soruyorum. Bir de günlük kullanimda ortalama kullanim süresi ne kadar? Tesekkur ederim simdiden.

Batarya ile sadece 1 defa kullandım onda da arka planda uygulamalar açık Full parlaklık klavye ışıkları açık ve 165 Hz de kullandım yanlış hatırlamıyorsam 1:30-3 saat arası bir şey kullanmıştım. Şarjımda daha vardı.

Evet güncellemiştim fakat değişen bir şey olmadı. Sizde böyle bir sorun var mı? Veya nadirende olsa klavyede basmadığı veya çift bastığı oluyor mu?
Laptobun klavyesini fazla kullanmadım harici klavye ile kullanıyorum. Onda öyle sorunlar yaşamadım.
Arkadaslar kusura bakmayin konuyla alakasiz ama hazir bu laptopu kullananlari bulmusken agirlik ve pil ömrü konusunda soru sormak istedim. Cihazin agirligi yaklasik ne kadar? Bildigim kadariyla Thunderbolt Type C sarj var dogru mu? Yani adaptörü yanimda tasimaya gerek kalmamasi icin soruyorum. Bir de günlük kullanimda ortalama kullanim süresi ne kadar? Tesekkur ederim simdiden.
rahat bi 3 el felan LOL oynayabiliyorum. Oyun süresinede bağlı tabi. yükte bir buçuk saatten fazla götürmez ama boşta yani sadece web veya word gibi şeyler ile denemedim götürse götürse 1 saat daha fazla götürür. Sonuçta çizim ve oyun odaklı laptop bunlar o yüzden bi U serisi işlemci performansı beklemek yanlış olur.

Geri
Yukarı