ASUS ROG STRIX G16 4070 çok ısınıyor

sametlol21

Hectopat
95.jpeg

Valorant'ta böyle ısınıyor bilgisayar. Nedeni ne olabilir?
Bilgisayar bu

Hocam dert etmeyin böyle şeyleri, sistemin kendi sigortası var zaten. Kendini tehlikeye atacak bir sıcaklıkta kapanır. Burada size düşen fanlar tam kapasite çalışabiliyor mu bunu kontrol etmek, ayrıca bazı programlar yanlış da gösterebiliyor.

Evet geç fark ettim. Macun en son ne zaman değiştirdiniz ve fanlar temiz mi?
Dün teslim aldım laptopu sıfır.

Hocam dert etmeyin böyle şeyleri, sistemin kendi sigortası var zaten. Kendini tehlikeye atacak bir sıcaklıkta kapanır. Burada size düşen fanlar tam kapasite çalışabiliyor mu bunu kontrol etmek, ayrıca bazı programlar yanlış da gösterebiliyor.

Performans modunda 2700 RPM de çalışıyor.

Turbo Boost kapatırsan işlemci sıcaklığı 15-20 derece düşecektir. Ama bu senin laptopta 4.5Ghz+'den 2.8 Ghz'e sabitlenecek demek. Serin mi çalışmasını istiyorsun performanslı mı, ikisi arasında tercih yapman gerek.

Aynı laptopa sahibim. Turbo Boost açıkken Cinebench R23'te 19k puan aldı. Kapalıyken 11k'ya düştü. Performans kaybı yarıya yakın. Ama oyunlarda eğer CPU ağırlıklı değilse fps kaybınız pek olmuyor. Baldurs Gate 3'te test ettim, fps fazla fark etmedi ama işlemcinin sıcaklığı 60-65 derecelere kadar düştü.

Dipnot: Ben turbo boost'u tekrar açtım. 2.8Ghz çok düşük, belki farklı programlar aracılığıyla 3.6Ghz'ye sabitlenebilir.

Eki Görüntüle 1853086

Valorant'ta böyle ısınıyor bilgisayar. Nedeni ne olabilir?
Bilgisayar bu
zalman soğutucu almanı öneririm reis bendede aynı laptoptan var zalman almayı düşünüyorum stand etki etmiyor sıvı metali değiştirmenide öneririm garantisi varsa servise gönder bakımını falanda yaptır çözüm olarak işaretlersen sevinirim hayırlı günler

Geri
Yukarı