ASUS ROG STRIX 5700 OC ısınıyor

Alihan hut

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bende ASUS ROG STRIX 5700 OC var ve PES 21'de 92 dereceye kadar gördüm. GTA 5'de 86 dereceye kadar gördüm PUBG 90 ben ısınmasını diye en iyisini alayım dedim. Şimdi pişman oldum, bir çözümü var mıdır?

PES 21'de o derece hiç normal değil. Garanti devam ediyorsa yollayın servise derim. Şahsi olarak ben de para verdiğim şeylerle uğraşmaktan bıktım ama yapacak bir şey yok ne yazık ki. Servis tek çare gibi görünüyor. Kendiniz açıp kurcalamaya çalışmayın garanti dışı bırakırsınız.

Dostum bu dereceleri görmeniz fanların çalışmaması ya da sisteminizi gidip çekmeceye kurmadığınız taktirde imkansız. Nasıl bir kasa kullanıyorsunuz? GPU'nun fanlarında sorun var mı? Bunları kontrol edin lütfen.

Servise yollamak iyi bir çözüm olabilir. Tam emin değilim ancak eksik vida hatası bu modelde de vardı sanırım. Siz servis ile iletişime geçip sonuçları bize bildirin.

Kartınızın vidalarında problem var. Almadan önce sosyaldeki konulara baksanız vida problemini görebilirdiniz. Vidalar gevşek olduğu için boşluk oluşuyor ve kartınız fazla ısınıyor. Bu sorun daha önce konuşuldu ve Asus bununla ilgili liste yayınlayarak kullanıcılardan özür diledi. Servise gönderin, vidalarını değiştirip size yönlendirirler. Tahmin ettiğinizden fazla sıcaklık farkı oluşacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı