ASUS ROG STRIX G16 ekranda ışık sızması oluyor

muzox

Femtopat
Daha fazla  
Yeni aldığım ASUS ROG STRIX G16 RTX 4060 olan modelinin ekranını test ettim. Yeşil, kırmızı, mavi, beyaz ve siyah renklerinde inceledim.
Siyah renkte ekranın köşelerinde ışık sızması mevcut. Normal kullanımda fark edilmiyor, sadece siyah renk parlaklık Full açık ve karanlık ortamda belli oluyor.

İnternette araştırma yaptım ve sanırım bu durum çoğu ekranlarda olan bir durum. Bilmediğim için soruyorum, ışık sızması ne seviyeye kadar kabul edilebilir?

Dosya Ekleri

• 20230416_195603.jpg
    20230416_195603.jpg
    48,1 KB · Görüntüleme: 168
IPS panellerin çoğunluğunda var olan bir durum maalesef. Çök üst düzey paneller dışında her modelde az-çok var. Yapacak bir şey yok yani değişim isterseniz de daha fazla ışık sızması mevcut olan panel de denk gelebilir.

Normal.

sızma olmasın istiyorsan oled tercih edeceksin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
keşke oled panelli bir cihaza yetecek bütçem olsaydı hocam ama bütçem bu kadardı, neyse normal kullanımda belli olmuyor beni rahatsız da etmiyor, böyle kullanacağım.
macbook'ların ekranları gerçekten çok kaliteli ve iyi ama birçok eksisi vardı bana göre. güçlü bir windows makina tercih ettim.

Yeni aldığım ASUS ROG STRIX G16 RTX 4060 olan modelinin ekranını test ettim. Yeşil, kırmızı, mavi, beyaz ve siyah renklerinde inceledim.
Siyah renkte ekranın köşelerinde ışık sızması mevcut. Normal kullanımda fark edilmiyor, sadece siyah renk parlaklık Full açık ve karanlık ortamda belli oluyor.

İnternette araştırma yaptım ve sanırım bu durum çoğu ekranlarda olan bir durum. Bilmediğim için soruyorum, ışık sızması ne seviyeye kadar kabul edilebilir?
Merhaba g15 cihazım ben bu sebepten dolayı doa raporu aldım ( alabildim tüm kanıtlarımla götürdüm) ama bendeki ışık sızması sarı renkteydi artık oyunda bile belli oluyordu. Buna sorun yok der servis büyük ihtimalle. Uğraşmanıza değmez ki sızma az gibi

Dosya Ekleri

• 20230109_193656.jpg
    20230109_193656.jpg
    39,9 KB · Görüntüleme: 56
  • 20230109_193625.jpg
    20230109_193625.jpg
    76,4 KB · Görüntüleme: 58

Yeni konular

Geri
Yukarı