ASUS ROG STRIX G16 G614 alınır mı?

HALET SUVARİ

Decapat
Yer
Samanyolu Galaksisi
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
4080 olmasının tercihim. Şu an 1050 Ti 2 yıldır kullanıyorum, abimden aldım 7 senelik olacak ve artık atılım yapmak istiyorum. Ondan öncekini 11 yıl kullandım ASUS 2009 laptop idi. Onlar gibi uzun vadede götürmesini istiyorum FSR gibi teknolojiler sayesinde 1050 Ti ayakta. Ondan 4000 olmasının getirdiği frame generation olması ve 165 Hz olacağı için hemen her oyunda ona yakın değerler almak istiyorum. 1GTX 080 (laptop) RTX 3060 (laptop) göre daha iyi olmasının da farkı var, hatta RTX 4050 (laptop) bir tık daha düşük. Uzun vadeli olabilir diye düşünüyorum. Bir tık korkularım var.
Sıvı demir ne kadar dayanıklı atıyorum akarsa tamiri olur mu?
Atıyorum garanti bittikten sonra onu termal macunla değiştirmek istesem nasıl olur? (PS5 bundan dolayı bozulan cihazlar oldu.)
Sizce kaç yıl dayanır?(tahminim 9 yıl dayanır.)
56k verilir mi?
Asus Rog Strix G16 G614JZ-N3039 Core i7 13650HX 16

Sıvı metal macun değişiminin serviste yapılması gerekir. Kendi başına yapan var mı bilmiyorum ama bu tehlikeli bir işlemmiş.

Kaç yıl dayanacağı tamamen sizin kullanım şeklinize bağlı. Ve tabii biraz da şans işi. Asus laptoplar sağlamdır, uzun yıllar götürür. 9 yıl değil, 15 yıl da dayanabilir. Teknoloji bakımından ne kadar götürür bilemem. Bundan sonraki çıkacak oyun ve programlara bağlı.

56.000 TL verilir mi sorusuna gelelim: Paranız varsa neden olmasın. Asus ROG kötü bir laptop değil. RTX 4080 ve işlemci zaten çok iyi. Tek yakıştıramadığım 16 GB RAM olması. O sisteme 32 GB RAM yakışır. Eğer tek kanalsa dual channel yaparsınız.

4060 olanı ile arasında ekran kartı olarak büyük bir petformans farkı olacaktır. Neredeyse 60-80% arasında. Eğer bu şekilde güçlü bir kart alacaksanız qhd olanına bakın derim. Yoksa fhd için 4060 olanı daha iyi bir tercih olacaktır

4060 olanı ile arasında ekran kartı olarak büyük bir petformans farkı olacaktır. Neredeyse 60-80% arasında. Eğer bu şekilde güçlü bir kart alacaksanız QHD olanına bakın derim. Yoksa FHD için 4060 olanı daha iyi bir tercih olacaktır

FHD olması göz çıkarmaz ayar yükseltir. 3K üstüne QHD modeli var zaten.

4060 olanı ile arasında ekran kartı olarak büyük bir petformans farkı olacaktır. Neredeyse 60-80% arasında. Eğer bu şekilde güçlü bir kart alacaksanız qhd olanına bakın derim. Yoksa fhd için 4060 olanı daha iyi bir tercih olacaktır
Keşke ama bulamadım?

Fana gerek olur mu sizce ?

HP Omen 4080 için bekleyin diyeceğim ancak yurtdışı baz fiyatı şuan 2500£ seviyelerinde.

Ben en azından 60-65 bin bandında gelebileceğini düşünüyorum. Asus Rog Strix modeline gelecek olursak o fiyat segmentinde şuanlık başka bir 4080 bulunmuyor. Ekranının FullHD çözünürlüğünde olması, 16gb ram ile gelmesi bunlar eksi tarafları olarak gözüküyor. Bana kalırsa aciliyeti yok ise biraz daha bekleyin. Başka modeller ülkemize girebilir veya indirim olabilir.

Keşke ama bulamadım?

Fana gerek olur mu sizce?

QHD model:

%60-80 mi? 4090'da dediğiniz oranlar doğrudur. 4080 ile 4060 arasında %80'lik fark var demek,hayalperestlikten başka bir şey değildir.

Yeni konular

Geri
Yukarı