ASUS ROG STRIX G16 G614JI-N4089 için 1800 euro iyi midir?

Bütçe
2000

Hephaistost

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba,

Amazon üzerinden bu laptopu sipariş ettim 1800 euroya ve sizlerden görüş almak istiyorum. Sizce özellik ve kalite bakımından ne kadar değer, beraber yorumlayalım. Ona göre kararımı tam almış olayım.(ıade edebiliyorum)
Laptop içeriği şunlar;
  • 16" wqxga screen 2560 X 1600 pixels, 240Hz, 500 nits
  • Intel Core i9-13980hx Processor (24C/undefined 5.6GHz, 36MB)
  • 32 GB SO-DIMM DDR5 4800MHz RAM.
  • 1TB SSD M.2 NVMe PCI-e Storage.
  • NVIDIA GeForce RTX 4070 8 GB GDDR6 Graphics Card.
  • Per key RGB.
    Diğer bir seçeneğim ise;
  • MSI Stealth 16Studio A13VG-036xes​

• 16" 16:10 QHD+ display (2560 X 1600), 240Hz, 100% DCI-P3, IPS-level panel.
    • Raptor Lake i7-13700H Processor.
    • 32 GB RAM (16gb*2) DDR5.
    • 1TB NVMe PCI-e GEN4x4 SSD Storage.
    • NVIDIA GeForce RTX 4070, GDDR6 8 GB Graphics Card.
    • Per key RGB.
    • Face ID (Windows hello) & fingerprint (Windows hello)
Bu MSI Stealth 16 Studio'nun RTX 4060 versiyonunu kullandım ve hem memnundum hem de değildim.
Sebepleri;
Uyku moduna alınca Wi-Fi ve Bluetooth'un kendi kendine kapanması ve her seferinde ya troubleshoot etmeden ya da restart atmadan düzelmemesi.
300 nit ekranın parlaklığını pek yeterli bulmamam.
Mavi ekran hatalarının çok fazla olması.
Genellikle Windows hataları bunlar fakat BIOS Update'leri ile çoğu düzeltilebiliyor ama düzelmemesi beni kanser ediyordu onun dışında gerçekten çok şık ve güzel bir laptop idi.
Isınma sorununu çokça hissedebiliyordum ve ayrıca fan Turbo modunda olmasına rağmen normal mod üzerinde takılı kalıyordu manual olarak bazen çözülüyordu.
Kötü laptop değildi ama bug dolu idi maalesef.

Öte yandan şu an elimde bu sizlere anlattığım ASUS modeli mevcut ve BIOS updatelerinden sonra bu yukarıda MSI hakkında anlattığım gibi sıkıntıların hiçbirini yaşamamaktayı ve bayağı memnunum. Sadece içinde Face ID ve fingerprint özellikleri yok MSI gibi, çok önemli görmedim bunları.

Burada yazdıklarımı değerlendirerek, sizce elimde ki ASUS modelini tutmalı mıyım? Fiyat performans açısından iyi mi sizce? Ekranım olmadığı ve laptopu taşıyarak kullandığım için ekranın ve kasa kalitesinin daha iyi olmasına önem veriyorum.

Not: Burada bahsettiğim elimdeki ASUS model laptopu 2100 Euro'ya almıştım normalde fakat ucuzladığını gördüm Amazon warehouse ürünlerinde (ürün kondisyonu like New-yeni gibi sadece kutusu hafif hasar almış ve laptopa dokunulmamış 1800 euro) 1800'ü sipariş ettim geldikten sonra sıkıntısı olmadığı takdirde ve sizlerin yorumuna göre 2100 olan şu an elimdeki cihazı iade etmeyi planlıyorum.

Herkese şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1800Euro bahsettiginiz ozelliklere gore uygun diyebilirim. Eger ABD'de yasiyorsaniz BestBuy'a da bakin derim bazen 4080'li Predator Helios 16 modeli 1900Euro altina iniyor.

1800EURO bahsettiginiz ozelliklere gore uygun diyebilirim. Eger ABD'de yasiyorsaniz Best Buy'a da bakin derim bazen 4080'li Predator Helios 16 modeli 1900EURO altina iniyor.

Ah keşke, şu an Amerika bu tür satın alımlar için gerçekten bir cennet.
Avrupadayım ve satın alımları Avrupa'dan yapıyorum diğer türlü 1400 euroluk bir laptop için ortalama 500 euroya yakın bir vergi çıkıyor.

Geri
Yukarı