ASUS ROG STRIX G16 ısınıyor

Buyrun hocam

.

Dosya Ekleri

• resim_2024-03-15_232236313.png
    resim_2024-03-15_232236313.png
    920,3 KB · Görüntüleme: 17
  • resim_2024-03-15_232327782.png
    resim_2024-03-15_232327782.png
    111,5 KB · Görüntüleme: 14
Cihazınız için normal bir değer işlemci sıcaklığı özellikle de bilgisayarının boşta sessiz modda duruyorsa, çünkü işlemcinde boşta bile çeşitli uygulamalardan yük olur, ama dediğim gibi ben de ASUS ROG serisi kullanıyorum ve sessiz modda laptop yüksekte olsa bile 60'a çıkabılıyor tavsıyem bosta sessızde durmasın, performansa çek zaten bilgisayarın gerektiğinde fanları çalıştırıp gerektiğinde kapatır. Oyunlara gelinceden GTA 5 de RDR de işlemciye oldukça yüklenen oyunlar yani arada sırada işlemcin 90 95leri görecektir. Bunun için de oyunlarda FPS'ını sınırla ve sabıt FPS de oyna oyununu boylece işlemci ve ekran kartı maksimum performans için kendini yormaz ve düşük sıcaklıklarda çalışır. Yani korkacak bir şey yok, laptoplarda 13.nesil işlemcilerde 90 derecelere kadar normal.

Cihazınız için normal bir değer işlemci sıcaklığı özellikle de bilgisayarının boşta sessiz modda duruyorsa, çünkü işlemcinde boşta bile çeşitli uygulamalardan yük olur, ama dediğim gibi ben de ASUS ROG serisi kullanıyorum ve sessiz modda laptop yüksekte olsa bile 60'a çıkabılıyor tavsıyem bosta sessızde durmasın, performansa çek zaten bilgisayarın gerektiğinde fanları çalıştırıp gerektiğinde kapatır. Oyunlara gelinceden GTA 5 de RDR de işlemciye oldukça yüklenen oyunlar yani arada sırada işlemcin 90 95leri görecektir. Bunun için de oyunlarda FPS'ını sınırla ve sabıt FPS de oyna oyununu boylece işlemci ve ekran kartı maksimum performans için kendini yormaz ve düşük sıcaklıklarda çalışır. Yani korkacak bir şey yok, laptoplarda 13.nesil işlemcilerde 90 derecelere kadar normal.
Hocam bu biosun güncel olup olmadığına nasıl bakacağım yardımcı olabilir misin çıkamadım işin içinden.

Bende bu modeli almayı düşünüyorum işlemcide sıvı metal olduğu halde 90 derecelere ulaşıyorsa durum vahim.

Bende bu modeli almayı düşünüyorum işlemcide sıvı metal olduğu halde 90 derecelere ulaşıyorsa durum vahim.

Bilgisayarın soğutması oldukça iyi ki o sistemi soğutmak için 3 adet fan var cayır cayır çalışan, oyun ayarlarını iyi yapıp bilgisayarı gereksiz yormadıktan sonra 90'lara kolay kolay çıkmıyor yani rahatlıkla alabilirsiniz içiniz rahat olsun ASUS'un soğutmadan yana sıkıntısı yok ki yaşayan da görmedim, fakat dikkat etmeniz gereken asıl nokta bilgisayarın IPS ekranı, çünkü ASUS'un G16 modellerinde çok sık ışık sızması oluyor kontrol ederk alırsanız iyi olur.

Kontrol ettim oradan bir şey çıkmadı günceldir galiba.

O halde günceldir, bilgisayarı performans modunda tutun ve oyunda ayarlarınızı işlemciye yük bindirmek yerine stabıl FPS alacak sekılde yaparsanız işlemcınız oldukca rahatlayacaktır, ayrıca oynadığınız oyun da RDR, RDR de 85- 90'lara çıkmayan laptop nadirdir.

B arada bilgisayarın altından mousepadı kaldırın, bu bilgisayarın hava almasını oldukça zorlaştırır, ayrıca bilgisayarı uygun fiyatlı bir laptop standıyla yükseltin, laptop soğutucu almanıza gerek yok o laptop oldukça soğuk kalacaktır çünkü o kasa 4080'lere i9'lara gore tasarlanıyor.

Geri
Yukarı