ASUS ROG STRIX G16 işlemci sıcaklığı Cyberpunk oynarken 95 derece oluyor

kinqdom12

Hectopat
Merhaba arkadaşlar laptopu 16 Ekim'de teslim aldım herhangi bir şekilde coil whine tarzı bir sorun yok laptopta ancak şu anda mesela Cyberpunk'ı ultrada 100 FPS civarında oynuyorum ancak Armoury Crate uygulamasından baktığımda işlemci sıcaklığı sabit 95 derece uygulama mı yanlış söylüyor acaba yoksa bu laptopta bu değer normal mi?

Sistem.
i7 13650HX.
RTX 4080.
16 GB RAM.

Kahkahayı patlattım.

Çok az da olsa eder. Bir dene yine de.

Hep çok kötü firmaydı.

Bilemiyorum hocam cihazın paneli dışında ben memnunum direkt kötülemek çok doğru olmaz bence.

Altına çalışmayan bir fan koydum ve sıcaklık değeri 85'ten direk 81e düştü bir de fan çalışsa ne olacak onu merak ediyorum.

Cihazın yapısı alttan hava almaya dayandığı için bende tutucu ile kullanıyorum sıcaklıkları sağlam etkiliyor.

Aynı şekilde SS atar mısın o kısımları?

Hocam bir şey değişmedi gibi şu an sessiz modda.
Ekran görüntüsü 2023-10-20 232127.jpg

Oyunda normal. GPU 175W falan çekiyorsa normal yani sıcaklık değeri. Ama boştayken stres testi açınca 100W'ı geçmiyorsa sıkıntı büyük yani.

Hocam stres test deyince aklıma geldi FurMark'ta space tuşuna basınca FPS 3500'lere çıkıyor ama şöyle açıklayayım musluk hafif su kaçırır fıs diye ses çıkarya devamlı şu an öyle bir ses çıkıyor. Sanırsam coil whine var laptopta onu da öğrenmiş oldum.

Hocam stres test deyince aklıma geldi FurMark'ta space tuşuna basınca FPS 3500'lere çıkıyor ama şöyle açıklayayım musluk hafif su kaçırır fıs diye ses çıkarya devamlı şu an öyle bir ses çıkıyor. Sanırsam coil whine var laptopta onu da öğrenmiş oldum.

80'li model mi sizdeki?

Yeni konular

Geri
Yukarı