ASUS ROG STRIX G16 işlemci sıcaklığı Cyberpunk oynarken 95 derece oluyor

kinqdom12

Hectopat
Merhaba arkadaşlar laptopu 16 Ekim'de teslim aldım herhangi bir şekilde coil whine tarzı bir sorun yok laptopta ancak şu anda mesela Cyberpunk'ı ultrada 100 FPS civarında oynuyorum ancak Armoury Crate uygulamasından baktığımda işlemci sıcaklığı sabit 95 derece uygulama mı yanlış söylüyor acaba yoksa bu laptopta bu değer normal mi?

Sistem.
i7 13650HX.
RTX 4080.
16 GB RAM.

Normal gibi. Cyberpunk islemciyi fazlaca kullaniyor cunku.

Şimdi şöyle her oyunda ultrada oynadığımda işlemci sıcaklığı böyle ancak GPU sıcaklığı 69 derece ortalama.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-10-20 220917.png
    Ekran görüntüsü 2023-10-20 220917.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 90
Şimdi şöyle her oyunda ultrada oynadığımda işlemci sıcaklığı böyle ancak GPU sıcaklığı 69 derece ortalama.

Turbo moda çekmişsiniz, çok normal bir değer. Daha soğuk olsa daha iyi olur elbette. Fakat anormal bir durum değil onu söylemek istedim.

İşlemciye undervolt yap, işlemci güçlü ve yüksek W çekiyor. ThrottleStop indirip tpl fivr ve ana ekranı SS at.

Değerler böyle gözüküyor.

ASUS ROG STRIX G16 oyunlarda 97 dereceye kadar çıkıyor konumun sonlarına doğru bir UV ayarı var onu yapın bu işlemciye lazım.

UV ayarını hiç anlamam herhangi bir şekilde performans kaybı yaşamıyorum da Turbo moda alınca sıcaklığın arttığını gördüm şu an sessiz modda oynuyorum sıfır performans kaybı ve sıcaklık 85 derece stabil.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    134,1 KB · Görüntüleme: 77

Geri
Yukarı