ASUS ROG STRIX G16 oyunlarda 97 dereceye kadar çıkıyor

13650HX modelde BIOS'tan yapılıyor. Ben ısı olarak faydasını görmedim.

Bu dediğin imkansız MSI kullanıyorsan evet ufak bir tuş tıklamasi ile Advanced BIOS ayarları devreye giriyor. Ama farklı modellerde modlu BIOS şart bir BIOS resmini atar mısın hocam ve undervolt öyle tek -80 le falan olan bir durum değil.

Çaktırma kullanmaya devam :D tabii sökmen gerekliydi.

Fanın altındaymış hocam o yüzden sökmedim sanırım bir dahakine açışımda anakartı hiç ellemem o zaman.

Bu şekilde takmamamın ekstra bir sıkıntısı olmaz değil mi?

O zaman şimdi çaktırmadan kullanmaya devam ediyorum :).tekrardan her şey için teşekkürler hocam.

Undervolt yaptığın şey konu başından beri sana bunu söylüyordum. Google'dan ayarlara bakıp daha iyisini de yapabilirsin. Zor değilmiş değil mi 😂😂 her neyse işlemci silikon yapin iyiyse daha iyisini de yapabiliriz. Pm olarak geri dönüş yaparsan DC üzerinden yardımcı olabilirim. En son i7 8750H islemciyi 32 derecede calistirmsitim 😂

Undervolt yaptığın şey konu başından beri sana bunu söylüyordum. Google'dan ayarlara bakıp daha iyisini de yapabilirsin. Zor değilmiş değil mi 😂😂 her neyse işlemci silikon yapin iyiyse daha iyisini de yapabiliriz. Pm olarak geri dönüş yaparsan DC üzerinden yardımcı olabilirim. En son i7 8750H islemciyi 32 derecede calistirmsitim 😂

Hocam ilk cihazım korktuğum için biraz çekinmiştim. İşlemci silikondan kastınız nedir?

Bazı silikonlar fırından daha kaliteli çıkar ve daha yüksek undervolta elverişli olur. Tamamen şans işi.

Anladım hocam ama sizin ayarlarınız bana yetti ben daha da risk almaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Tekrardan teşekkürler.

Bu dediğin imkansız MSI kullanıyorsan evet ufak bir tuş tıklamasi ile Advanced BIOS ayarları devreye giriyor. Ama farklı modellerde modlu BIOS şart bir BIOS resmini atar mısın hocam ve undervolt öyle tek -80 le falan olan bir durum değil.
Ayrıntılı ayar yok sadece -80e kadar düşülüyor.ama ısı olarak hic bir fark olmuyor.

Dosya Ekleri

• 20230717_220819.jpg
    20230717_220819.jpg
    103 KB · Görüntüleme: 49

Geri
Yukarı