ASUS ROG STRIX G16 vs HP Omen 17

Rog Strix'e giriş dersen özür dilemek zorundasın yoksa olucaklara ben karışmam gece rüyana 3 fanlı soğutucu ve rtx 4080 girer.
Giriş-orta seviyesinde, üst düzey cihaz değil.
Legion Pro, HP Omen ile kapışır.
Belki Gigabyte, Alienware, Razer, Acer Helios'ta ekleriz seviyesine.

Giriş-orta olsun hadi, seni mi kıracağım? 😂

Ya hocam konuyu normalde saldım da bildirim geldiği için bakıyorum. Size neden giriş seviyesi diyorsunuz diye sorduğumda bana MSI malzeme kalitesi yüksek ve soğutma bloğu iyi cihaz üretiyor dediniz. Burada ROG serisinin malzeme kalitesi düşük ve soğutma bloğu kötü cihaz anlamı çıkar ki ROG serisine malzeme kalitesi düşük iması yapan biri kusura bakmasın da ağır fanboydur. MSI'ın malzeme kalitesi soğutması ROG'a göre biraz daha iyidir ve ben onu tercih ediyorum dersiniz anlarım ama çok büyük ayıp ediyorsunuz. Diğer arkadaş da sıcaklık sorunu 98 derece falan dedi 3 tane konu attı. 3 konuda da elle tutulur hiçbir şey yok. Ne YouTube'da ne Reddit de öyle bir şey göremedim tekrar diyorum varsa atın bilgilenelim. İki cihaza da hakkını verin ama ben MSI tercih ediyorum deyin çekilin. Bunu demek bu kadar zor değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Omen'in ucuz olmasının sebebi sadece malzeme kalitesi ise almamak konusunda bir problem görmüyorum benim için problem sayılabilecek sıkıntılar ısı problemleridir ki o da yüksek seviyelerde olmadığı sürece performans etkileyecek bir şey değil ayrıca MSI GP76 modelinin 3080 Ti olanına baktım fakat şöyle bir durum var ki bu attığım bilgisayarlar kampanyalı modeller kasım'da alırsam ocakta ödemeye başlıyorum ve emin olun bu büyük bir fark o nedenle bu iki cihaz arasında kaldım. Evet ROG gerçekten premium bir ürünmüş hissini veriyor fakat Omen'in de özellikleri canavar gibi. ROG alırsam 16 GB RAM'in üstüne illa ilave RAM takmam gerekecek bunun yanında Omen'in 2 TB SSD sahibi olması çok büyük bir artı gözümde ve bunun yanında 32 GB RAM'e de sahip ekranı hakkında konuşmak bile istemiyorum 2K IPS panel. Ayrıca dediğim gibi bunlar kampanyalı ürünler olması o nedenle lütfen bu ikisi arasında tutalım önerileri. Şimdi sorumu soruyorum Omen'in fiyatını düşüren malzeme kalitesi mi çünkü genel olarak yorumlarda da forumdada gördüğüm Omen önerilen serilerden değil mi?
Omen al, en ideal cihaz o. Bu foruma sorarsan çoğunluk Asus, bir kısım da MSI der; forumda büyük bir fanboyluk hastalığı var. Son dört senedir HP büyük atak yaptı, dünya basınında çok konuşuluyor ama Türkiyede markacılık olduğu için çok göz önüne çıkamadı, tıpkı D segmentinde Passat'ın balon olduğu gibi.

ROG konusunda yanlışım olduğunu kabul ediyorum, hata ettim, kusura bakmayın ama Omen konusunda fikrim hâlâ aynı. Fanboy olsam MSI'ın her ürününü överim ki bravoyu ve GF serisini çok kez kötüledim forumda. Omen 50-60 bin gibi bütçelerde tercih edilebilecek bir cihaz ama bu bütçelerde tercih edilmemesi gerekilen bir model. 13900HX'li, 4090'lı bir laptopta topu topu 3 tane bakır boru var, 1 tanesi de küçücük, rakipleri ROG ve Vector'e bakınca aradaki farkı görüyorsunuz zaten. 13700Hx'li versiyonu bile deli gibi throttle yapıyor gerisini siz düşünün.

ROG konusunda yanlışım olduğunu kabul ediyorum, hata ettim, kusura bakmayın ama Omen konusunda fikrim hâlâ aynı. Fanboy olsam MSI'ın her ürününü överim ki bravoyu ve GF serisini çok kez kötüledim forumda. Omen 50-60 bin gibi bütçelerde tercih edilebilecek bir cihaz ama bu bütçelerde tercih edilmemesi gerekilen bir model. 13900Hx'li, 4090'lı bir laptopta topu topu 3 tane bakır boru var, 1 tanesi de küçücük, rakipleri ROG ve Vector'e bakınca aradaki farkı görüyorsunuz zaten. 13700Hx'li versiyonu bile deli gibi throttle yapıyor gerisini siz düşünün.

Forumda Omen'i kötüleyen de çok öven de ROG STRIX genel olarak malzeme kalitesi açısından çok daha iyi evet ve cidden premium hissini veriyor arkadaşlar (bugün iki ROG STRIX'e bakma imkanı buldum mağazasında) tabii okuduğum yazılar farklı ekran kartı modellerinden fakat 17 serisi insanlar daha çok ekran sallanma mevzusundan muzdarip ve evet throttle ile alakalı açılmış konular da var Omen hakkında ama sistem olarak ve ekran olarak ROG'u geçiyor tek sorun ısıtma ve malzeme kalitesi konuyu kafamda özetledim ve bence durum şöyle:
Omen sistem olarak ROG'dan güçlü fakat kaliteden ve soğutmadan ödün veren bir modelken ROG kalite konusunda gayet ileride olan fakat sistem konusunda Omen'den düşük olan bir bilgisayar. Bu noktada tercih ve risk alma konusu devreye giriyor bence Omen'in bu sıkıntılarını göz ardı etme kararı verirseniz Omen alınmalı ben şahsen kasım'da alacağım için düşünüp taşınmaya zamanım var fakat şu anda gönlüm Omen'den yana.

Forumda Omen'i kötüleyen de çok öven de ROG STRIX genel olarak malzeme kalitesi açısından çok daha iyi evet ve cidden premium hissini veriyor arkadaşlar (bugün iki ROG STRIX'e bakma imkanı buldum mağazasında) tabii okuduğum yazılar farklı ekran kartı modellerinden fakat 17 serisi insanlar daha çok ekran sallanma mevzusundan muzdarip ve evet throttle ile alakalı açılmış konular da var Omen hakkında ama sistem olarak ve ekran olarak ROG'u geçiyor tek sorun ısıtma ve malzeme kalitesi konuyu kafamda özetledim ve bence durum şöyle:
Omen sistem olarak ROG'dan güçlü fakat kaliteden ve soğutmadan ödün veren bir modelken ROG kalite konusunda gayet ileride olan fakat sistem konusunda Omen'den düşük olan bir bilgisayar. Bu noktada tercih ve risk alma konusu devreye giriyor bence Omen'in bu sıkıntılarını göz ardı etme kararı verirseniz Omen alınmalı ben şahsen kasım'da alacağım için düşünüp taşınmaya zamanım var fakat şu anda gönlüm Omen'den yana.
throttle yemeyenlerde olmuş sanırım eklemeyi unuttum

ROG konusunda yanlışım olduğunu kabul ediyorum, hata ettim, kusura bakmayın ama Omen konusunda fikrim hâlâ aynı. Fanboy olsam MSI'ın her ürününü överim ki bravoyu ve GF serisini çok kez kötüledim forumda. Omen 50-60 bin gibi bütçelerde tercih edilebilecek bir cihaz ama bu bütçelerde tercih edilmemesi gerekilen bir model. 13900HX'li, 4090'lı bir laptopta topu topu 3 tane bakır boru var, 1 tanesi de küçücük, rakipleri ROG ve Vector'e bakınca aradaki farkı görüyorsunuz zaten. 13700Hx'li versiyonu bile deli gibi throttle yapıyor gerisini siz düşünün.
Fanboyluk kural kitabında mı yazıyor, fanboy olanlar bütün msi ürünlerini över, diye?

Yeni konular

Geri
Yukarı