ASUS ROG STRIX G16'ya RAM takviyesi yapılmalı mı?

Yer
Hatay/Antakya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 4060 LAPTOP GPU i7-13650HX CPU 16GB 4800MHZ DDR5 RAM 512GB NVMe M.2 SSD
Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda ASUS ROG STRIX G16 aldım. Cihazın RAM'i 16 GB. Yakında SSD eklemesi yapacağım o sırada sizce RAM de eklemeli miyim yoksa acelesi yok mu? Teşekkürler.

Bence acelesi yok SSD'si 512 GB herhalde o yüzden yapılabilir ama RAM'in o kadar acelesi yok yine de istiyorsanız takabilirsiniz.

Çift kanal değilse yapılmalı.

DDR 5 ise pek gerek olmaz, ne amaçla kullandığınıza göre değişir. Render alıyorsanız ve RAM doluyorsa o zaman yükseltilebilir. Oyun için biraz daha vakit var. SSD kişisel bir durum zaten yükseltecekmişsiniz.

Bence acelesi yok SSD'si 512 GB herhalde o yüzden yapılabilir ama RAM'in o kadar acelesi yok yine de istiyorsanız takabilirsiniz.

Evet SSD 512 GB diye yapıyorum açmışken yapsam mı diye düşündüm ama pek acelesi yok dediğiniz gibi zaten RAM ile ilgili de sorun yaşamıyorum.

DDR 5 ise pek gerek olmaz, ne amaçla kullandığınıza göre değişir. Render alıyorsanız ve RAM doluyorsa o zaman yükseltilebilir. Oyun için biraz daha vakit var. SSD kişisel bir durum zaten yükseltecekmişsiniz.

Oyun için kullanıyorum hocam pek sıkıntı yok oyunlarda o yüzden dediğiniz gibi biraz daha sonra yapacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı