ASUS ROG STRIX G513ıc FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

eloxvll

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16Gb 3200Mhz Tek Kanal
SSD veya HDD modeli
Intel SSDPEKNU512GZ
Ekran kartı
RTX 3050
İşlemci
Ryzen 7 4800H
Screenshot (7).png

Cihazı aldığım günden beri bu sorunu yaşıyorum, forumlarda sürekli MUX ve monitörle alakalı şeyler yazılıyor. Bir süre öncesine kadar tek ekran kullandığım için aldırmamıştım ancak çift monitör Setup'a geçmeme rağmen FPS artmadı hatta sadece laptopu kullandığım zamana göre ekstra bir düşüş yaşıyorum. 144Hz panel ve 10 yıllık bir oyunda 120FPS almam kabul edilebilir gelmiyor. Ekran kartı kullanımım sürekli %50 civarında geziyor neden tamamı optimize edilmiyor acaba. Aynı ekran kartı ve Intel işlemciye sahip bir arkadaşım 250 300 civarı FPS alıyor aynı şartlarda. Tek kanal RAM kullanıyorum ancak bu kadar etkileyeceğini de sanmıyorum. Bir çözüm öneriniz var mıdır?

Not: BIOS, sürücüler ve Windows güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendiniz söylüyorsunuz tek kanal RAM kullanıyorsunuz. APU cihazlarda çift kanal RAM artık zorunlu gibi bir şey.

Kendiniz söylüyorsunuz tek kanal RAM kullanıyorsunuz. APU cihazlarda çift kanal RAM artık zorunlu gibi bir şey.

Tek kanal RAM 100-120 FPS fark yaratıyor mu cidden peki?
Bildiğim kadarıyla eşit olmayan RAM'ler Dual channel çalışmıyor, sırf işlemci APU diye ekstra 16 GB RAM almak zorunda olmam mantıksız geliyor

Tek kanal RAM 100-120 FPS fark yaratıyor mu cidden peki?
Bildiğim kadarıyla eşit olmayan RAM'ler Dual channel çalışmıyor, sırf işlemci APU diye ekstra 16 GB RAM almak zorunda olmam mantıksız geliyor.

%100 fark yaratmaz lakin ekran kartı verimini büyük oranda geliştirir. Cihazı bir de harici monitöre taktım demişsiniz. Başka bir yol gözükmüyor zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı