ASUS ROG STRIX G513IH-HN002 nasıldır?

Hocam onu bende bilmiyorum ve sanırım cihazı tam performansda kullanmıyorum bile bilmediğim bir sürü özelliği olduğuna eminim. Başka merak ettiğiniz varsa sorabilirsiniz.
Yani açıkçası ben tam performansta değil de en az yükte çalıştırmak istiyorum, o özellik açık olsa dahi kapatırım ben. High-Ultra ayarlarda falan oynamam pek, Medium yeterlidir.

Yani açıkçası ben tam performansta değil de en az yükte çalıştırmak istiyorum, o özellik açık olsa dahi kapatırım ben. High-Ultra ayarlarda falan oynamam pek, Medium yeterlidir.
Anladım, dün minecraft denedim 32 chunk yapınca kastı.
Anladım, dün minecraft denedim 32 chunk yapınca kastı.
Sanırım çok üstüne gitmemem gerekiyor.

ASUS kendi ürünlerinde Micron SSD ve RAM kullanıyor. RAM güzel ancak kullanılan SSD bir tık yavaş ve teknoloji olarak da depolama için uygun bir teknoloji kullanıyor. Ama kendi laptopum da genel olarak bunlardan kaynaklı bir sıkıntı yaşamadım. Zaten ROG modelinde daha üst seviye bir SSD kullanmaları muhtemel.
Micron RAM markası olarak doğru ama SSD olarak çok farklı modeller de kullanıyorlar. Mesela bende İntel marka SSD varken geçen konuda SAMSUNG marka SSD takılanı da gördüm. Biraz duruma göre değişiklik gösteriyor açıkçası.
AMD Turbo Core teknolojisi var mı hocam bu cihazlarda?
Var hocam ve kendisi zaten ısınmayan bir cihaz olduğundan İntel'de ki gibi olmuyor gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Micron RAM markası olarak doğru ama SSD olarak çok farklı modeller de kullanıyorlar. Mesela bende İntel marka SSD varken geçen konuda SAMSUNG marka SSD takılanı da gördüm. Biraz duruma göre değişiklik gösteriyor açıkçası.

Var hocam ve kendisi zaten ısınmayan bir cihaz olduğundan İntel'de ki gibi olmuyor gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim hocam cevaplarınız için :) Umarım Samsung SSD olur :)
Olur da ısınırsa kapatırım, rahatlar diye sordum Turbo Core teknolojisini ama açıkken ısınmazsa zaten gerek kalmaz.

Çok teşekkür ederim hocam cevaplarınız için :) Umarım Samsung SSD olur :)
Olur da ısınırsa kapatırım, rahatlar diye sordum Turbo Core teknolojisini ama açıkken ısınmazsa zaten gerek kalmaz.
4800H bu konuda çok güzel bir işlemci, çok güzel yönetiyor sıcaklığını.

Bu bilgisayara bakmadan önce Amd işlemcilerden zerre anlamazdım. Sanırım bu işlemciden sonra bir daha İntel kullanmak istemem :)
İntel 12.nesile kadar almak mantıklı değil şu anda. 11.nesilde ise 11800H hariç geri kalan hepsi güçsüz durumda. 11800H ise bir tık sıcaklık konusunda ve güç konusunda denge kurmuş bir işlemci. Yani ısınsa bile en azından 10.nesil güçlü bir seriydi ama 11.nesil sıcaklıklarla beraber -ki o kadar çok fark olmamasına rağmen- hızlarda düşüş var.

Micron RAM markası olarak doğru ama SSD olarak çok farklı modeller de kullanıyorlar. Mesela bende Intel marka SSD varken geçen konuda Samsung marka SSD takılanı da gördüm. Biraz duruma göre değişiklik gösteriyor açıkçası.

Var hocam ve kendisi zaten ısınmayan bir cihaz olduğundan Intel'de ki gibi olmuyor gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

O zaman bir tık bahtsızım bana qlc Micron bir SSD geldi.

Geri
Yukarı