ASUS ROG STRIX G513rm vs Lenovo Legion 5 Pro

Ozbron

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Yeni mezun olacak bir mühendisim ve kendime güzel bir bilgisayar almak istiyorum. Bütçeme ve beklentilerime göre 2 dizüstü arasında kaldım. ASUS ROG STRIX G513RM-HQ163 ve Lenovo Legion 5 Pro. Özellikleri birbirine çok yakın bu nedenle kararsız kaldım. İşlerim nedeniyle tasarım ve yazılım programları kullanıyorum. Film, dizi vs. izlemeyi çok severim. Ortalama bir gamer olsam da bilgisayarı aldıktan sonra doğal olarak biraz daha fazla oyun oynayacağımı düşünüyorum. Genel olarak 2 modelin de güzel olduğunu duydum. Detaylı bilgisi olan ve kullanan arkadaşların fikrini almak istiyorum. Çünkü açıkçası bu fiyatlar benim için biraz yüksek ve bu paraları vermişken en doğru kararı vermek istiyorum. 2 bilgisayarın da tam modelinin linkini ekliyorum. (ek olarak Lenovo alırsam SSD kapasitesi yetmeyeceğinden ekstra 1TB filan SSD takacağım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. )

Lenovo Legion 5 Pro 11.Nesil Core i7 İşlemcili Notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, Lenovo Legion 5 Pro 11.Nesil Core i7 İşlemcili Notebook en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

PS: ASUS'un Hepsiburada fiyatı ile vatan fiyatı arasında 3.5k fiyat farkı var. Aynı bilgisayar birebir. Satıcı Hepsiburada'nın kendisi olduğu ve garantisinde bir sıkıntı olmadığı için bir problem olacağını düşünmüyorum. Sizce Hepsiburada'dan satıcısı da Hepsiburada olan dizüstü alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS'un modelinin aynısına sahibim, forumda ben dahil bir çok kişi takılma, donma(kitlenme) ve performans sıkıntıları yaşıyor, okumak isterseniz bulup konuların linklerini atabilirim. Alacaksanız bunu göz önünde bulunurun.

ASUS'un modelinin aynısına sahibim, forumda ben dahil birçok kişi takılma, donma(kilitlenme) ve performans sıkıntıları yaşıyor, okumak isterseniz bulup konuların linklerini atabilirim. Alacaksanız bunu göz önünde bulunurun.

ASUS ROG 3060 modellerinin çoğu böyle mi ya. Kaliteli olması gerekmiyor mu? Çoğu izlediğim videoda da GPU 140W'a ulaşamıyor.

ASUS ROG 3060 modellerinin çoğu böyle mi ya. Kaliteli olması gerekmiyor mu? Çoğu izlediğim videoda da GPU 140W'a ulaşamıyor.
Evet o sorun da var diyorlar ama test etmedim onu, şu an beni kitlenmeler çok rahatsız ediyor. ASUS'a mail attım bir video veya görsel istediler, tekrar başıma gelirse video çekip atacağım, umarım iade falan kabul ederler de bir an önce değiştiririm.

Burada 10k daha ucuz.
Bu Asus'un 300hz FHD modeli. Benim baktığım WQHD 165hz model, aynı sitede linki bu:

Önceden araştırırken bu satıcıyı da gördüm hatta hepsiburada üzerinden de satış yapıyorlar. Ama ne kadar güvenilir emin değilim. Bu kadar para verip ciddi sıkıntı yaşamak istemiyorum.

Evet o sorun da var diyorlar ama test etmedim onu, şu an beni kitlenmeler çok rahatsız ediyor. ASUS'a mail attım bir video veya görsel istediler, tekrar başıma gelirse video çekip atacağım, umarım iade falan kabul ederler de bir an önce değiştiririm.
Anladığım kadarıyla tek tük denk gelmiş bir cihaz hatasından ziyade baya kronik sıkıntılardan bahsediyoruz değil mi?

Bu ASUS'un 300Hz FHD modeli. Benim baktığım WQHD 165Hz model, aynı sitede linki bu:

Önceden araştırırken bu satıcıyı da gördüm hatta Hepsiburada üzerinden de satış yapıyorlar. Ama ne kadar güvenilir emin değilim. Bu kadar para verip ciddi sıkıntı yaşamak istemiyorum.

Anladığım kadarıyla tek tük denk gelmiş bir cihaz hatasından ziyade bayağı kronik sıkıntılardan bahsediyoruz değil mi?

Burada en çok övülen cihazlardan biri ASUS ROG'du. Ben kullanmadım ama arkadaşlara denk gelmiş olsa gerek.

Bu Asus'un 300hz FHD modeli. Benim baktığım WQHD 165hz model, aynı sitede linki bu:

Önceden araştırırken bu satıcıyı da gördüm hatta hepsiburada üzerinden de satış yapıyorlar. Ama ne kadar güvenilir emin değilim. Bu kadar para verip ciddi sıkıntı yaşamak istemiyorum.

Anladığım kadarıyla tek tük denk gelmiş bir cihaz hatasından ziyade baya kronik sıkıntılardan bahsediyoruz değil mi?
Kronik bir sorun mu bilmiyorum, zira ben dahil bir çok kişide bu şikayeti okumam tek tük denk gelmiş olayını bayağı bir çürütüyor gibi, yine de emin değilim. Yabancı forumlarda da bu kitlenmesi donması ile alakalı bayağı bir şikayet okudum çünkü, açıkçası hiçbir çözümünü de bulamadım.

ASUS gene kalite kontrol kısmında sorun yaşatıyor gibi, gecen seneki modellerinde de vardı. Bazılarına sıkıntısız geliyor rahatça kullanıyor, bazılarındada bayağı sorun yaşatıyor gibi. O GPU sorunu epey once cozuldu BIOS guncellemesiyle
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada bu fiyata 3060 sistem alınması mantıklı değil.

ASUS gene kalite kontrol kısmında sorun yaşatıyor gibi, gecen seneki modellerinde de vardı. Bazılarına sıkıntısız geliyor rahatça kullanıyor, bazılarındada bayağı sorun yaşatıyor gibi. O GPU sorunu epey once cozuldu BIOS guncellemesiyle
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada bu fiyata 3060 sistem alınması mantıklı değil.
Yani şuana kadar genel olarak Asus Rog ve Lenovo Legion 5 proların alınabilecek en iyi bilgisayarlar olduğunu duydum. Ve bu fiyatlarda bulabildiğim en iyi 2 bilgisayar bunlardı. Eğer farklı önerileriniz varsa da açığım. Ama bir üstü olsun diye diye fiyat uçuyor ve bunun tavanı yok maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı