ASUS ROG STRIX G531 ısınıyor ve performansı düşük

GTD

Decapat
Merhaba arkadaşlar, laptopumda 2-3 aydır fazla ısınma sorunu yaşıyordum. Oyun açtığım an 90 üstü oluyordu direkt ve ilk zamanlardaki FPS asla vermiyordu. ASUS garantiye götürdüm, şikayetimi belirttim ve ürünün düzeldiğini söylediler. yapılan işlemler, termal macun yenilenmesi ve fan temizliği yapılmış ancak laptopu aldığım 2. gün yine aynı sorun olmaya başladı. FPS'im 85-95 arası alabileceğim oyunda 40-55 arası alıyorum. Sebebi nedir acaba? (Driverlar güncel, ekran kartı güncel.)
GTA 5 (High ayarla da aldığım FPS ve laptopun sıcaklığı.)

Ekran görüntüsü 2021-06-17 120548.png

Not: 8 GB RAM, i5 9300H işlemci, GTX1650 4 GB ekran kartı ve laptopu altında soğutucuyla kullanıyorum.

Merhaba arkadaşlar, laptopumda 2-3 aydır fazla ısınma sorunu yaşıyordum. Oyun açtığım an 90 üstü oluyordu direkt ve ilk zamanlardaki FPS asla vermiyordu. ASUS garantiye götürdüm, şikayetimi belirttim ve ürünün düzeldiğini söylediler. Yapılan işlemler, termal macun yenilenmesi ve fan temizliği yapılmış ancak laptopu aldığım 2. gün yine aynı sorun olmaya başladı. FPS'im 85-95 arası alabileceğim oyunda 40-55 arası alıyorum. Sebebi nedir acaba? (driverlar güncel, ekran kartı güncel.)
GTA 5 (High ayarla da aldığım FPS ve laptopun sıcaklığı.)

Eki Görüntüle 1071625

Not: 8 GB RAM, i5 9300H işlemci, GTX1650 4 GB ekran kartı ve laptopu altında soğutucuyla kullanıyorum.

Sıcaklıklar bayağı fazla teknik servisin yaptığı termal macun yenilenmesine pek güvenmeyin kendiniz yapabiliyorsanız kendiniz yapın. FPS değerleri GTX1650 ekran kartına göre gayet normal gözüküyor. Son zamanlarda GTA 5'e gelen güncelleme ile biraz olsun FPS'lerde düşüş yaşandı.

FPS değerleri normal o karta dediğiniz FPS'leri almanız imkansız o ayarlarda.
cevabınız için teşekkürler, aynı cihazın lenovası arkadaşımda var tek farkı 16 gb ram o aynı ayarlada 90-100 arası alıyor ram bu kadar etkileyebilir mi ?
Olduğunuz yerde sıcaklık fazla mı ?
Yok hayır Tekirdağ tarafındayım ve laptopun olduğu oda serin bir yerde.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı