ASUS ROG STRIX G713QR-K4093 alınır mı?

Fiyatı tekrar düşürecekler gibi geliyor. Hele ki Legion modelleri 20 binin altında olabilirse düşürmek zorundalar.
Düşmesi zor hocam çünkü tedarikçi değişmiş.Direk asus satmıyor.Benim tahminim ucuzdan alıp geri satıyorlar.
Bu asus rog strix g713qr ekran kartının wattı kaç biliyor musunuz?
115W + 15W boost var.Toplam 130W fakat mux yok.Optimus cihaz.Harici ekran bağlarsan mux gibi çalışıyor.Ben eksiğini hissetmiyor süper makine.

Düşmesi zor hocam çünkü tedarikçi değişmiş.Direk asus satmıyor.Benim tahminim ucuzdan alıp geri satıyorlar.

115W + 15W boost var.Toplam 130W fakat mux yok.Optimus cihaz.Harici ekran bağlarsan mux gibi çalışıyor.Ben eksiğini hissetmiyor süper makine.
Hocam bu mux olayı nedir tam olarak, neden notebooklarda muxlu ve muxsuz olması bu kadar önemli, bildiğim kadarıyla ekran kartını kendin devreye sokup çıkarabiliyorsun bu neden bu kadar önemli? ya da eksik mi biliyorum ?

Perşembe günü 20 bine düşürdüler stok bitti. Şu anda Hepsiburada satmıyor hocam başka birisi satıyor dikkat edin. Vatan da en son indirimli 22 bin liraydı. Fiyat iyiyiydi. Eğer yükseldiyse alınmaz artık düşmesini beklemek lazım.

Baktım satıcı Hepsiburada dostum.
Fiyatı tekrar düşürecekler gibi geliyor. Hele ki Legion modelleri 20 binin altında olabilirse düşürmek zorundalar.

Zaten bu paralara çıkınca bir sürü güçlü model var.

Hocam bu MUX olayı nedir tam olarak, neden notebooklarda MUX'lu ve muxsuz olması bu kadar önemli, bildiğim kadarıyla ekran kartını kendin devreye sokup çıkarabiliyorsun bu neden bu kadar önemli? Ya da eksik mi biliyorum?

MUX hangi GPU'nun (iGPU veya dGPU) monitör çıkışına yöneltileceğini belirleyen bir çip.

Hocam bu MUX olayı nedir tam olarak, neden notebooklarda MUX'lu ve muxsuz olması bu kadar önemli, bildiğim kadarıyla ekran kartını kendin devreye sokup çıkarabiliyorsun bu neden bu kadar önemli? Ya da eksik mi biliyorum?

Anladığım kadarıyla NVIDIA'dan görüntü önce IGPU'ya oradan ekrana gidiyor ama yine işi yapan NVIDIA, sadece arada iGPU olduğundan az biraz gecikme oluyor. MUX Switch olduğunda, görüntüyü işleyende NVIDIA ekrana gönderende NVIDIA yani gecikme çok daha az oluyor. Sanırım ortalama %10 - %15 FPS farkı var.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210417-172100.png
    Screenshot_20210417-172100.png
    245,1 KB · Görüntüleme: 40

Yeni konular

Geri
Yukarı