ASUS ROG Strix GL702 CPU GPU Yüksek Sıcaklık Sorunu

Arkadaşlar merhaba. Umarım konu kapanmamıştır. Asus Rog GL502 VS F002TC GT 1070 ekran kartlı dizüstü modeli satın aldım. Üürünü aldığımdan bu yana bu canavar bilgisayar bana gün yüzü göstermedi. Sorunum şu : Sağ taraftaki fan bilgisayar boşta olmasına rağmen yarım saat yada birkaç saat sonra kendiliğinden yüksek sesle ve yüksek devirde çalışmaya başlıyor. Bu esnada fandan çınlama sesi duyuluyor. Bu esnada enter tuşuna basınca boğulma şeklinde sesler de geliyor. Ayrıca fan hiç durmadan son hızda çalışmaya devam ediyor, saatlerce ara vermiyor. Bilgisayarı yeniden başlatmak da sorunu çözmüyor. Bilgisayarımı kapatıp tekrar açınca beş on dakika sonra sorun yeniden başlıyor. İki defa servise verdim. Sorun ile ilgili videoyu çekip bilgisayarımın masaüstüne attım. Buna rağmen sorunumu görmezden geliyorlar. Donanımsal ve yazılımsal bir sorun yoktur şeklinde açıklama yaparak bilgisayarı tekrar bana gönderdiler. Ben de son defa değişim ya da para iyadesi koşuluyla tekrar gönderdim.
Formatlama, driverleri güncelleme, bios güncellemeleri, yeni sürüm windows 10 yüklemesi de sorunu çözmüyor. Bundan sonraki süreçte ne yapmalıyım? Lütfen, bana yardımcı olun.

Dediğiniz model ısı anlamında sıkıntılı bir model sadece sizin bilgisayarınıza has bir durum değil.Son cihaz da tek fan varsa sıkıntı büyük ihtimalle bundandır.Soğutucu tavsiye etmiyorum çünkü bilgisayar fan hızını anakarta göre ayarlar fanın asıl görevi de ekran kartı ve işlemci deki ısıyı atmaktır fakat soğutucu sadece anakartı soğutmaya yarıyor ve anakart kendini soğuk hissettiği için fan hızını azaltıyor bu da otomatik olarak ekran kartı ve işlemcide ki ısının tam atılamaması demek yani önerim sadece laptopu havada tutacak bir aksesuar alın ki Laptop kendisi doğal yollardan daha kolay hava alsın.

Bende gl702 kullanıcısıyım ısınma problemi diye birşey olmadı 4 saat gta 5 oynadım max CPU 78-80 bandında geziyordu. CS:GO da max 75 dereceyi gördüm . 95 e kadar laptop için normal sıcaklıklar.

Bende gl702 kullanıcısıyım ısınma problemi diye birşey olmadı 4 saat gta 5 oynadım max CPU 78-80 bandında geziyordu. CS:GO da max 75 dereceyi gördüm . 95 e kadar laptop için normal sıcaklıklar.
Bilgisayarda çift fan var
Benim asıl sorunum yukarıda da belirttiğim gibi sağdaki fanın bilgisayar boşta olmasına rağmen bir süre sonra devreye girmesi ve çınlama ve yüksek sesle çalışmayı sürdürmesi.
Dediğiniz model ısı anlamında sıkıntılı bir model sadece sizin bilgisayarınıza has bir durum değil.Son cihaz da tek fan varsa sıkıntı büyük ihtimalle bundandır.Soğutucu tavsiye etmiyorum çünkü bilgisayar fan hızını anakarta göre ayarlar fanın asıl görevi de ekran kartı ve işlemci deki ısıyı atmaktır fakat soğutucu sadece anakartı soğutmaya yarıyor ve anakart kendini soğuk hissettiği için fan hızını azaltıyor bu da otomatik olarak ekran kartı ve işlemcide ki ısının tam atılamaması demek yani önerim sadece laptopu havada tutacak bir aksesuar alın ki Laptop kendisi doğal yollardan daha kolay hava alsın.

ASUS ROG STRİX GL502 VS bilgisayarımda cpu ve gpu için birer tane fan var. Yukarıda da belirttiğim gibi sağdaki fanın hiçbir sebep yokken yüksek devirde çalışması ve hiç durmadan bu şekilde çalışmaya devam etmesi. Soldaki fan gayet makul değerde ki cpu ve gpu ısı değerleri aynı seviyede olmasına rağmen hiçbir işlem yapılmamasına rağmen maksimum hızda çalışıyor olması asıl mesele bu. Yetkili servis dahi soruna çözüm üretemiyor ürünü hiçbir sorun yoktur şeklinde iade ediyorlar. Normalde ısı değeri grafik profilinden sessiz moda almama rağmen yani 54 dereceye kadar fan sesinin duyulmaması gerekirken çınlama ve uğultu yaparak fan çalışmaya başlıyor. Saatlerce aynı şekilde gürültü yaparak yüksek devirde çalışmaya devam ediyor.Sekiz bin liranın üzerinde olan bu makinenin bu şekilde sorunlu olmasını kabullenemiyorum. Bilgisayarı günlük kullanım için kullanmak gerçekten çile haline geldi. Bir aydır sürekli servise gönderiyorum sorun yok diyerek tekrar gönderiyorlar. Üçüncü gönderişim bu son artık. Tüketici mahkemesine başvurmadan önce ayrıntılı mail atıp durumu bildireceğim . Biraz da onlar düşünsün.

Bilgisayarda çift fan var
Benim asıl sorunum yukarıda da belirttiğim gibi sağdaki fanın bilgisayar boşta olmasına rağmen bir süre sonra devreye girmesi ve çınlama ve yüksek sesle çalışmayı sürdürmesi.

ASUS ROG STRİX GL502 VS bilgisayarımda cpu ve gpu için birer tane fan var. Yukarıda da belirttiğim gibi sağdaki fanın hiçbir sebep yokken yüksek devirde çalışması ve hiç durmadan bu şekilde çalışmaya devam etmesi. Soldaki fan gayet makul değerde ki cpu ve gpu ısı değerleri aynı seviyede olmasına rağmen hiçbir işlem yapılmamasına rağmen maksimum hızda çalışıyor olması asıl mesele bu. Yetkili servis dahi soruna çözüm üretemiyor ürünü hiçbir sorun yoktur şeklinde iade ediyorlar. Normalde ısı değeri grafik profilinden sessiz moda almama rağmen yani 54 dereceye kadar fan sesinin duyulmaması gerekirken çınlama ve uğultu yaparak fan çalışmaya başlıyor. Saatlerce aynı şekilde gürültü yaparak yüksek devirde çalışmaya devam ediyor.Sekiz bin liranın üzerinde olan bu makinenin bu şekilde sorunlu olmasını kabullenemiyorum. Bilgisayarı günlük kullanım için kullanmak gerçekten çile haline geldi. Bir aydır sürekli servise gönderiyorum sorun yok diyerek tekrar gönderiyorlar. Üçüncü gönderişim bu son artık. Tüketici mahkemesine başvurmadan önce ayrıntılı mail atıp durumu bildireceğim . Biraz da onlar düşünsün.
Hocam sorunu videoya alıp cd ile gönder. Ben bu şekilde telefonumu göndermiştim ilk göndermemde para iadesi yapılmıştı.

Hocam Asus servisini çok beğendiğimi söyleyemem zaten bence tüketici mahkemesine başvurun sorun en kısa zamanda halledilir diye tahmin ediyorum.Cidden çok ciddi bir sıkıntı umarım en kısa zamanda olay çözülür.

Fan ile ilgili sorunu bir hafta boyunca farklı zamanlarda çekerek kaydettim. Çektiğim videoları klasörleyip masaüstüne bıraktım ayrıca not ekleyip gönderdim.
aynı durum bende de var 702vt modelim. normaldir diyip götürmedim servise senin sorunu çözebildiler mi ? ona göre bende götürcem 2 seneye yakın oldu alalı kabul ederler mi sence ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı