Asus ROG Strix GL753VD düşük performans

Deniz Ali_

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat ailesi. Başlıktaki Asus laptopu ocak ayında aldım. Zamanla performans kaybı yaşadığımı düşünüyorum. Bu neyden kaynaklanıyor olabilir? 3 kere format attım. Yine de bilgisayar ilk 2 ayındaki performansı vermiyor. Misal Overwatch oyununu laptopun ilk iki ayında 1080P Very High'da akıcı oynayabilirken artık çözünürlüğü 900P'ye alıp Low ayarlarda oynuyorum. GTA 5 de aynı şekilde. Ayrıca sık sık oyunlarda ekran kırılması yaşıyorum sadece AAA oyunlarda da değil online oyunlarda da arada takılmalar oluyor. LOL, CS, WOW'da da takılmalar oluyor. PUBG çoğu zaman oynanmayacak seviyede takılıyor inanılmaz can sıkıcı bir durum. Asus teknik servisine götürmeli miyim ? Varım yokum bu laptop ve anlattığım şekilde performans elde edince insanın içi acımıyor da değil. Yardımcı olursanız müteşekkir kalacağım. Saygılarımla...

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutmayla ilgili bir problem olmuş olabilir tozlanma vb durumlar yaşamış olabilirsiniz bir temizletmekte fayda olabilir birde kaliteli bir soğutucu.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı