Asus ROG Strix GTX 1080 Ti OC Coil Whine Sorunu

PCBudur

Kilopat
Yer
İstanbul
Bilgisayara yeniden Windows kurdum. Windows otomatik driverları indirdi kurdu. Ben de PUBG yükledim. Oyunu ilk açtığımda ekran üç boyutlu oldu. (Aynı sinemalarda ki gibi 3D gözlüksüz bakınca nasılsa o şekilde) Oyunu kapattım açtım 1 2 defa sorun düzelmedi sonrasında GeForce Experience indirdim güncel driver'ı kurdum. Oyunu açtığımda sorun çözülmüştü fakat bu sefer birden bire coil whine başladı. Ekran kartı kullanımı arttıkça seste artıyor. Asus'a kayıt açtım. Bugün yarın iş yerimden kartı almaya UPS kargo gelecektir. Sonuç ne olur? Aşağıdaki şekilde videosunu da çekip linkini kutunun içinde gönderdiğim nota ekledim. Bu arada kart Teknolojipazar sitesinden alınma ve faturası başka bir isme ait. Kart 8 ay önce 4075 liraya alınmış. Para iadesi durumunda iadeyi bana mı yaparlar yoksa faturadaki isme mi? Bu iade kısmı son çare, iade istemiyorum çünkü fatura tutarından iade yaparlarsa zarar etmiş olacağım ve o fiyata bu seviyede bir kart alamayacağım. Bu güncel bir kart olduğu için stokta yok para iadesi deme şansları var mı? Kart çizgi elektronik çıkışlı onlardan temin edebilir miyim sitede stok olmama durumunda? Biraz uzun yazdım kusura bakmayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oynadığın oyuna göre değişir. PUBG'de dene. BF1'de maça girince yük altında PSU'dan hafif ses geliyor. Maçtan çıkıp ana menüye gelince ses kesiliyor fakat ekran kartının fanları hala dönmeye devam ediyor. Kulağını PSU'ya sok tabiri caizse.

Zaten bende olmama şansı olduğunu düşünmüyorum fakat benim kart OC modeli gidipte bana düz modelini verirlerse problem olur oda :) Neyse bekleyip göreceğiz çok teşekkür ederim hocam.
Bence OC modelini bulamazsalar bile normali alın derim. Bir iki ufak ayarla o performansı yakalarsınız diye düşünüyorum. Diğer arkadaşın dediğini de net bir şekilde uygulayın boşuna uğraş vermeyin sonra :)

Oynadığın oyuna göre değişir. PUBG'de dene. BF1'de maça girince yük altında PSU'dan hafif ses geliyor. Maçtan çıkıp ana menüye gelince ses kesiliyor fakat ekran kartının fanları hala dönmeye devam ediyor. Kulağını PSU'ya sok tabiri caizse.

Akşam eve geçiyim deniyeceğim hocam. Sonucu yazarım burdan.
Bence OC modelini bulamazsalar bile normali alın derim. Bir iki ufak ayarla o performansı yakalarsınız diye düşünüyorum. Diğer arkadaşın dediğini de net bir şekilde uygulayın boşuna uğraş vermeyin sonra :)

ASUS STRIX-GTX1080TI-11G-GAMING 11GB DDR5 352Bit AE807ASU902 Ekran Kartı ASUS

Sitede normal modeli var gibi gözükmekte. Fakat fotoğrafında altta OC Edition yazıyor ama model numarası düz olan modele ait. Valla bende şaşırdım ne yapıcam :)
@ForAnAngeL hocam denedim. Power'dan ses gelmiyor. Şimdide sıvı soğutmanın pompası ses yapmaya başladı. Kuran çarpsın kafayı yicem. Bu zamana kadar al sat al sat 3 4 tane yüksek özellikli sistem topladım. 1 kere olsun sıkıntı yaşamadım bu sistemdeki 3. sorun oldu. 1. sorun ekran kartı ikincisi sıfır aldığım cooler master H500P kasanın önde yer alan 2 adet 200'lük fandan üstteki yalpa yapıyodu bugün vektron elektroniğe gittim kağıthanede distrübitör firma sağolsunlar ellerinde tek yoktu sıfır kasayı açıp içinden söküp verdiler. Eve geldim 1 saat önce bilgisayarı bi açtım pompadan gelen ses kahretti beni. Yeter artık dedim. Videosu aşağıda konu açtım onaylansın detaylıca bakarsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Kasayı ileri geri az salla. Su sesi olabilir. Hortumda dağılsın.

Yok hocam ses yine aynı ya. Pompanın pervanesinde var bir şey öyle düşünüyorum. Durduk yere neden böyle olur oluyorsa da varsa böyle bir sorun aldığım gün neden ortaya çıkmadı. Gerçi böyle bir durum olsa ürüne 2 sene garanti vermezler orası da bir gerçekte ben ne yapıcam abi :) Valla çıldırıyorum. İlk defa başıma böyle şeyler geliyor zaten 6 7 parçası var kasanın totalde 3 parçasında problem çıktı.

Vidalarını kontrol eder misin? Mümkünse sök tekrar tak pompayı. Pek pompadan gelmiyor gibi geldi bana.

Video'da kamera fana bakıyo ama sesi telefonun altından aldığı için telefonun altını yaklaştırdım pompaya. Açtım yandaki camı dayadım kulağımı pompadan geldiğine eminim. Pompanın vidalarına mı bakayım? Acaba 10 15 saniyeliğine pompayı çıkartıp pompa elimde iken çalıştırsam sorun olmaz herhalde ne dersin?

Egzoz fanına da baksana. Sanki oradan geliyor.
Kasa kapalıyken anakart RGB'si nasıl yanıyor? Modeli nedir?
O konuda emin değilim. İşlemci ısınabilir. Stok fan var mı elinde?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı