Asus ROG Strix GTX 1080 Ti OC Coil Whine Sorunu

PCBudur

Kilopat
Yer
İstanbul
Bilgisayara yeniden Windows kurdum. Windows otomatik driverları indirdi kurdu. Ben de PUBG yükledim. Oyunu ilk açtığımda ekran üç boyutlu oldu. (Aynı sinemalarda ki gibi 3D gözlüksüz bakınca nasılsa o şekilde) Oyunu kapattım açtım 1 2 defa sorun düzelmedi sonrasında GeForce Experience indirdim güncel driver'ı kurdum. Oyunu açtığımda sorun çözülmüştü fakat bu sefer birden bire coil whine başladı. Ekran kartı kullanımı arttıkça seste artıyor. Asus'a kayıt açtım. Bugün yarın iş yerimden kartı almaya UPS kargo gelecektir. Sonuç ne olur? Aşağıdaki şekilde videosunu da çekip linkini kutunun içinde gönderdiğim nota ekledim. Bu arada kart Teknolojipazar sitesinden alınma ve faturası başka bir isme ait. Kart 8 ay önce 4075 liraya alınmış. Para iadesi durumunda iadeyi bana mı yaparlar yoksa faturadaki isme mi? Bu iade kısmı son çare, iade istemiyorum çünkü fatura tutarından iade yaparlarsa zarar etmiş olacağım ve o fiyata bu seviyede bir kart alamayacağım. Bu güncel bir kart olduğu için stokta yok para iadesi deme şansları var mı? Kart çizgi elektronik çıkışlı onlardan temin edebilir miyim sitede stok olmama durumunda? Biraz uzun yazdım kusura bakmayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adam hevesle topladı bir tadını çıkaramadı be. Geçmiş olsun

Sağolasın hocam. Valla hiç sorma bütün hevesim kaçtı. Bayram tatilinde bitireyim diye baya koşturdum. Ram, anakart, işlemciyi bahçelievlerden aldım. Ordan kadıköye gittim. Uzunçayır metrobüste indim caddenin kenarından kenarından güneşin altında itopya'ya yürüdüm. (Caddenin ortasında mağaza açmışlar hangi kafayla bilmiyorum.) Kasayı alibeyköy vatan'dan aldım. Uberle eve gittim kasayı alıp. Power'ı yenibosna'da birinden aldım. Ekran kartını Avcılar Şükrübey metrobüs durağında birinden aldım. Eyüp Çırçır mahallesinde oturuyorum bu arada. Yani baya yoruldum. Çok üzdü bu durum bu kadar emeğime karşılık bunların olması...

Maalesef stok fan yok. Anakart Asus Z370-F, tekrar bakıyım hemen egzoz fana.

@ForAnAngeL Hocam denedim. Sıvı soğutmayı söktüm elime aldım pompayı 10 saniyeliğine çalıştırdım ses bariz pompadan geliyor. Soğutmada bir sıkıntı yok ama boşta 30-33 derece arası. Aida64 yük testinde (3 dakikalık) 65-70 derece arası gidip geliyor. Soğutmasında bir sıkıntı göremiyorum şuanlık. (4.3 GHz'de kullanıyorum)
Pompa ve kart ikinci el mi?

Sıvı soğutma 0 , ekran kartı 2. el. 8 aylık bir kart. 12.12.2017'de alınmış

Pompayı çıkarınca kesildi yani ses. Çıkarınca sallasaydınız. Öyle takınca belki giderdi ses. Tam kesin konuşamıyorum kusura bakmayın. Deneme - yanılma sadece.

Sağolasın hocam. Valla hiç sorma bütün hevesim kaçtı. Bayram tatilinde bitireyim diye baya koşturdum. Ram, anakart, işlemciyi bahçelievlerden aldım. Ordan kadıköye gittim. Uzunçayır metrobüste indim caddenin kenarından kenarından güneşin altında itopya'ya yürüdüm. (Caddenin ortasında mağaza açmışlar hangi kafayla bilmiyorum.) Kasayı alibeyköy vatan'dan aldım. Uberle eve gittim kasayı alıp. Power'ı yenibosna'da birinden aldım. Ekran kartını Avcılar Şükrübey metrobüs durağında birinden aldım. Eyüp Çırçır mahallesinde oturuyorum bu arada. Yani baya yoruldum. Çok üzdü bu durum bu kadar emeğime karşılık bunların olması...
Çok az da olsa arızalı parçalar olabiliyor o da sana denk gelmiş. Tekrar geçmiş olsun

Kasa fanı için gidip de bu sesin gelmesi anormal bir durum.

Kasa fanından gelse bu ses inan gam yemeyeceğim. Pompadan bildiğin motor gibi ses geliyor. Zaten içindeki pervanesinden geliyor bu ses bence. Yarın vektrona tekrar gidicem denetiyim orda muhtemelen sıfır verirler. Zaten depo gibi bir yer ordaki abiler baya yardım ettiler bugün. Sıfır kasadan fan söküp veriler kasanın önündeki yalpa yapan fanımı değiştirmek için.
Kasanın kapağını kapattığında da ses geliyor mu?

Hem o parçaların değişimi yine şans işi ve uzun iş. Ekran kartı geri iade olsa bile aynı fiyata yenisini alamazsın.

Sıvı soğutmada değişiminde sorun olacağını sanmıyorum. Bugün fanı değiştirmek için gittim baya yardımcı oldular hiçde sorun çıkarmadılar. Yarın değişim işini hallederim bu sorun oraya götürüp denettirdiğimde devam ederse. Belkide Cooler Master'dan onay almaları gerekebilir. 1 2 gün beklerim en fazla öyle bir durum olursa tabi. Çok fazla yoğun değiller. Ben gittim direk hallettiler işimi. Kasa kapağı kapalı iken de duyuyorum sesi geliyor motor sesi gibi. Ekran kartını Asus'a gönderdim bugün UPS'le içine yazıcıdan çıkarttığım not kağıdını koydum sorunu detaylıca yazdım youtube'a yüklediğim videonun linkini yapıştırdım ve özellikle para iadesi istemediğimi mümkünse değişim istediğimi güncel bir kart olduğunu temin edebileceklerini yazdım umarım dikkate alırlar.
Çok az da olsa arızalı parçalar olabiliyor o da sana denk gelmiş. Tekrar geçmiş olsun

Sağol hocam teşekkür ederim.
Cooler Master ML240L RGB pompa sorunu

@LeViAcKeRMaN @ForAnAngeL şu konudan devam edebiliriz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı