ASUS ROG-STRIX laptop açılmıyor

SoapMactavish

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, ASUS ROG-STRIX G513 marka laptopumu bir süredir kullanmıyordum. Dün gece açmaya niyetlendim ve hiç tepki vermedi. Sonra pili bitti herhalde diyerek fişe taktım, öncesinde şarj ışığı yandı bir süre şarj olsun diye bekledim, 5dk sonra falan kontrol etmeye gittiğimde şarj ışığı yanmıyordu. Açmaya çalıştım açılmadı adaptör takılı olduğu halde çalıştıramadım. Bayağı uğraştım ama etkili olmadı, en son nasıl olduysa şarj ışığı yeniden yanmaya başladı ve o an tuşa basınca açıldı. Hiçbir problemde gözükmüyordu. Kullandım biraz bataryası %90 falan oldu ve normal kapattım. Sonrasında açmayı deneyince açılıyordu ama bugün yeniden açmaya çalışıyorum hiçbir tepki yok cihazda. Şarjını yüzde 90 bırakmıştım ama ne adaptörle ne adaptörsüz açılmıyor alet. Hiç tepki vermiyor, şarj ışığıda yanmıyor. Ne yapmam gerek statik elektrik falan mı var acaba?

Merhaba, ASUS ROG-STRIX G513 marka laptopumu bir süredir kullanmıyordum. Dün gece açmaya niyetlendim ve hiç tepki vermedi. Sonra pili bitti herhalde diyerek fişe taktım, öncesinde şarj ışığı yandı bir süre şarj olsun diye bekledim, 5dk sonra falan kontrol etmeye gittiğimde şarj ışığı yanmıyordu. Açmaya çalıştım açılmadı adaptör takılı olduğu halde çalıştıramadım. Bayağı uğraştım ama etkili olmadı, en son nasıl olduysa şarj ışığı yeniden yanmaya başladı ve o an tuşa basınca açıldı. Hiçbir problemde gözükmüyordu. Kullandım biraz bataryası %90 falan oldu ve normal kapattım. Sonrasında açmayı deneyince açılıyordu ama bugün yeniden açmaya çalışıyorum hiçbir tepki yok cihazda. Şarjını yüzde 90 bırakmıştım ama ne adaptörle ne adaptörsüz açılmıyor alet. Hiç tepki vermiyor, şarj ışığıda yanmıyor. Ne yapmam gerek statik elektrik falan mı var acaba?
İçini açın ve pili çıkarın ardından tüm güç kaynaklarından kesildikten sonra sistem açma tuşuna uzun süre basılı tutun. İşlemi tamamladıktan sonra güç birimlerinin bağlantısını yapın. Sistemi açmaya çalışın. İlk CMOS Reset işlemi olabilir. Sistem açılana kadar panik olmayın.

İçini açın ve pili çıkarın ardından tüm güç kaynaklarından kesildikten sonra sistem açma tuşuna uzun süre basılı tutun. İşlemi tamamladıktan sonra güç birimlerinin bağlantısını yapın. Sistemi açmaya çalışın. İlk CMOS Reset işlemi olabilir. Sistem açılana kadar panik olmayın.
Hocam aletin garantisi devam ediyor, servisemi göndersem acaba

Hocam, bazı cihazlarda bazı tuş kombinasyonlarıyla statik elektrik boşaltılabiliyor. Öyle bir kombinasyon olup olmadığını merak ettiğim için konu açtım. Ufak bir problem için serviste 20 gün laptopsuz kalmak istemiyorum…
Araştırın. Asus EC Reset diye.

Açılmayan bilgisayar bugün kendi kendine düzeldi. Ara sıra yokluyordum açılacak mı diye ama tepki vermiyordu hiç bir şekilde. Bugün yeniden bir yoklayayım dedim. Önce adaptörsüz denedim tepki yok. Sonra fişe taktım ve şarj oluyor anlamına gelen turuncu ışık yandı. Güç tuşuna bastığımda da alet hiç bir şey olmamış gibi açıldı. Şarjını en son %90'larda bırakmıştım ama açıldığında %1 şarj oluyor durumundaydı. Statik elektrik bir yerlerden bir şekilde boşaldı sanırım. Şuan da normal bir şekilde çalışıyor bilgisayarım.

Tekrardan merhaba. Son durum güncellemesi yapıyorum belki ileride birilerinin işine yarar. Son yazdığım mesajın ertesi günü bilgisayar yine açılmadı aynı şekilde, hiçbir tepki vermiyordu. Son çare olarak garanti kapsamında teknik servise gönderdim. Problemi açıklayıcı bir şekilde. Garanti kapsamında klavyemi arızalı olarak tespit etmişler ve ücretsiz değişimini sağladılar. Genel bakımların da yapıldığı yazıyordu servis raporunda. Cihaz çalışırken klavyede hiç bir problem yoktu açıkçası. Şaşırdım. Kısa devreye vs sebep oluyordu belki de bilmiyorum. 4 gündür cihazı kullanıyorum, her hangi bir problem kalmamış.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı