Asus Rog Strix RTX2060 vs Galax RTX2070

gablov

Hectopat
Yer
Königsberg
Daha fazla  
Bir kaç haftadır sistem toplamaya çalışıyorum. Ekran kartını tam kararlaştırdım derken Galax'ın uygun fiyatlı RTX2070 kartı gözüme çarptı. 3400TL gibi bir fiyatı bulunuyor. Fakat aklımda hem ekran kartı üreticisi hakkında -çünkü ilk defa Galax ekran kartı alacağım. - Hem de kartın satışta olduğu Teknobiyotik firması hakkında aklımda bir sürü soru var.

1-)Teknobiyotik firmasının çok kabarık bir şikayet geçmişi var. Cidden bayağı bir insan bu firmadan şikayetçi, gerek sipariş verirken gerek siparişten sonra. Bu siteden alış veriş yapanınız veya bilgi sahibi olanınız varsa yorumlarını alabilir miyim?

2-) Galax ekran kartları hakkında ne düşünüyorsunuz? Servisleri nasıl? Garantide vesaire sıkıntı yaşatıyor mu?

Normalde alacağım ASUS ekran kartı: Asus ROG-STRIX-RTX2060-A6G-GAMING GDDR6 192Bit HDMI DP Ekran Kartı 834809 ASUS | Trendyol

Galax RTX 2070 ekran kartı: Galax RTX2070 EX 8GB (1-Click OC) 256Bit GDDR6 Ekran Kartı (GLX-27NSL6MPX2VE) - Ekran Kartı - Bilgisayar Bileşenleri

Yoksa hepsini bir yana koyup ASUS'un kartını mı almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence bekleme imkanınız varsa RTX 2060 SUPER serisini beklemenizi öneririrm. RTX 2060 SUPER serisi günümüzde RTX 2070'den hızlı olma ihtimalı olabilir. Bu sayede daha yeni teknoloji ekran kartına sahip olursunuz. Ray Tracing teknolojisi oyunlarda daha iyi olabilir. Ekran kartına çok ihtiyacınız varsa RTX 2070 daha iyi olacaktır.

Bence bekleme imkanınız varsa RTX 2060 SUPER serisini beklemenizi öneririrm. RTX 2060 SUPER serisi günümüzde RTX 2070'den hızlı olma ihtimalı olabilir. Bu sayede daha yeni teknoloji ekran kartına sahip olursunuz. Ray Tracing teknolojisi oyunlarda daha iyi olabilir. Ekran kartına çok ihtiyacınız varsa RTX 2070 daha iyi olacaktır.
Onun fiyatının biraz uçuk olacağından şüpheleniyorum açıkçası.
Galax 2070 yük altında 74-75 derecelerde çalışacaktır.
Soğutması kötü mü Galax'ın?
İşlemciniz darboğaz yapmayacaksa kesinlikle 2070 tercih edilmeli.
İşlemci Ryzen 5 2600 olacak.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı