ASUS ROG STRIX RX 570 4 GB fanı Full devirde dönüyor

TalhS

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle hepinize iyi sosyaller. Benim ekran kartım ASUS ROG STRIX RX570. sorun şu ki ekran kartı fanlarım sanki yokmuş gibi ayarlayamıyorum. Başka bilgisayarda denediğimde gayet sıkıntısız ayarlanıyor fanlar fakat benim bilgisayarım sanki fanları görmüyormuş gibi davranıyor ve fanlarım sınır olan değil dönebileceği en yüksek devirde dönüp çok ses yapıyor. Bu sorun bilgisayarı çalıştırdığım andan başlıyor ve hiç durmuyor fanlar 2450-2500 RPM arası tehlikeli bir devirde dönüyor. 2.el aldım aldığım abide hiçbir sıkıntı yoktu. Fakat eve gelip kendi bilgisayarıma taktığımda bu sorunla karşılaştım. Yardım lazım 3 gündür PC'yi kullanamıyorum bir şey olur diye.
Not: Belki BTC virüsü vardır diye SSD ve HDD'yi çıkartıp BIOS'ta da denedim fakat sonuç aynı ve BIOS'ta bile fanlar gözükmüyor.

Öncelikle hepinize iyi sosyaller. Benim ekran kartım ASUS ROG STRIX RX570. sorun şu ki ekran kartı fanlarım sanki yokmuş gibi ayarlayamıyorum. Başka bilgisayarda denediğimde gayet sıkıntısız ayarlanıyor fanlar fakat benim bilgisayarım sanki fanları görmüyormuş gibi davranıyor ve fanlarım sınır olan değil dönebileceği en yüksek devirde dönüp çok ses yapıyor. Bu sorun bilgisayarı çalıştırdığım andan başlıyor ve hiç durmuyor fanlar 2450-2500 RPM arası tehlikeli bir devirde dönüyor. 2.el aldım aldığım abide hiçbir sıkıntı yoktu. Fakat eve gelip kendi bilgisayarıma taktığımda bu sorunla karşılaştım. Yardım lazım 3 gündür PC'yi kullanamıyorum bir şey olur diye.
Not: Belki BTC virüsü vardır diye SSD ve HDD'yi çıkartıp BIOS'ta da denedim fakat sonuç aynı ve BIOS'ta bile fanlar gözükmüyor.
Dostum merhaba sorunu çözdüm mü? Bendede aynı sorun varda nasıl çözdün diye soracaktım?

Merhaba MSI UfterBurner ve Asus tweak üzerinden denedim fanlar yüzde 27 ile dönüyor diyor ancak yüzde 70 civarında dönüyor hızını düşüremiyorum.

Fanları hangi programdan ayarlamayı denediniz?

MSI ufterburner ve ASUS Tweak üzerinden fanların hızını arttırabiliyorum oyunlarda kendisi 65 dereceye göre ayarlıyor, ancak masaüstünde veya YouTube vb izlerken fan hızım yüzde 70 civarında dönüyor ama kontrol panelinde yüzde 27 dönüyor gözüküyor hâlâ çözüm bulamadım.

Fanları hangi programdan ayarlamayı MSI ufterburner ve ASUS Tweak üzerinden fanların hızını arttırabiliyorum oyunlarda kendisi 65 dereceye göre ayarlıyor, ancak masaüstünde veya YouTube vb izlerken fan hızım yüzde 70 civarında dönüyor ama kontrol panelinde yüzde 27 dönüyor gözüküyor hâlâ çözüm bulamadım.

Fanları hangi programdan ayarlamayı denediniz?

Denediniz?MSI ufterburner ve ASUS Tweak üzerinden fanların hızını arttırabiliyorum oyunlarda kendisi 65 dereceye göre ayarlıyor, ancak masaüstünde veya YouTube vb izlerken fan hızım yüzde 70 civarında dönüyor ama kontrol panelinde yüzde 27 dönüyor gözüküyor hâlâ çözüm bulamadım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı