ASUS ROG STRIX RX 570 buzzerden 5 bip sesi geliyor ve görüntü yok

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben ASUS ROG STRIX RX 570 4 GB ekran kartını bugün bilgisayarcıya götürdüm. Orada taktik denettirdim. Kart görüntü vermiyor ama chipset ısınıyor diyor. 40 ile 60 derece boşta fanlar dönmüyorken bu gayet normal. Sonra tamirci dedi bu kart calisiyor dedi. Çünkü cipseti ısınıyor dedi. İsinmazsa kart çalışmıyor anlamına gelir dedi. Doğru söylüyor da çünkü herhangi bir deformasyon göremedik ikimiz de. Kart sağlam idi iç dış taraftan ancak adam dedi bunun çıkışlarında sorun var dedi. HDMI DP falan baktık tüm oklar bunu gösteriyor. Bu arada orada tüm portları denedik portları denedik hiçbirinde görüntü yok. Sonra ben eve geldim kartın içini açtım dikkatlice sonra HDMI DP ve diğer çıkışları iyicene temizledim sonra kartı taktığımda farklı bir tepki verdi. ROG ışığı gene yeşil ama buzzerden 5 bip sesi geliyor. Klavye mouse çalışıyor ve Windows açılıyor ama gene görüntü yok. Eski kartın driverini sildim öyle denedim olmadı. Aynı yöntemleri denedim sonuç aynı. Sizce bunu sebebi ne olabilir? 5 bip sesi işlemci hatası oluyor ama işlemci sapsağlam. Ben anlamadım yardımcı olursanız çok sevinirim. Benim tahminim bu kart ile galiba mining yapılmış.

Dosya Ekleri

• IMG_20240422_230935.jpg
    IMG_20240422_230935.jpg
    125,2 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı