Asus RX 570 ROG Strix Görüntü Alamama Sorunu

Pythgoras

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar, bugün Asus B450M-K, Ryzen 5 2600 ve Asus Ryzen 5 2600'le oluşan sistemimin kurulumunu yaptım ama ne ekran kartının HDMI'inden, ne de anakartın VGA'sından görüntü alabildim.

Ekran kartına 6 pinle bağlantı sağladım, 8 pinim olmadığından ve ekran kartındaki sadece LED2 ışığı kırmızı şekilde yanmaktadır.

Büyük ihtimalle sorunum 6 pinden ama arkadaşım anakarttan VGA ile bağlantıda BIOS ekranına gelmemiz gerektiğini söyledi. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım anakarttan VGA ile bağlantıda BIOS ekranına gelmemiz gerektiğini söyledi.

Yanlış bilgi vermiş. İşlemci içinde GPU yok. Hiçbir şekilde görüntü alamazsınız.

Ekran kartına da 8 PIN takacaksınız. Her şey olması gerektiği gibi.

Aynı ekran kartına sahibim. Ben de 6 pin bağlantı ile görüntü alamamıştım. Benim ekran kartında da kırmızı bir ışık yanmıştı. Bu kart için 8 pin bağlantı gerekiyor.

Yanlış bilgi vermiş. İşlemci içinde GPU yok. Hiçbir şekilde görüntü alamazsınız.

Ekran kartına da 8 PIN takacaksınız. Her şey olması gerektiği gibi.
Çok teşekkür ederim. Kendi PSU'um elime ulaşınca 8 PIN olanı kullanacağım.

Bir sorum daha vardı aslında. Kasamda 5 adet fan mevcut olacak. Yalnız anakartımda fanlar için tek sayıda, 4 PIN bir çıkış var. 5'ini de paralel bağlayıp, anakartın tek çıkışına bağlamayı düşünüyorum. Acaba besleme konusunda, Asus B450M-K anakartıma bir sorun oluşturur muydu?

Çok teşekkür ederim. Kendi PSU'um elime ulaşınca 8 PIN olanı kullanacağım.

Bir sorum daha vardı aslında. Kasamda 5 adet fan mevcut olacak. Yalnız anakartımda fanlar için tek sayıda, 4 PIN bir çıkış var. 5'ini de paralel bağlayıp, anakartın tek çıkışına bağlamayı düşünüyorum. Acaba besleme konusunda, Asus B450M-K anakartıma bir sorun oluşturur muydu?
Sorun çıkaracağını sanmam güç yeterli geldiği sürece.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı