Çözüldü ASUS ROG STRIX RX 570 üzerindeki LED kırmızı ve beyaz yanıp duruyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Pixel_less

Hectopat
Makaleler
21
Yer
Manisa
RAM
8 GB 1333 MHz
SSD veya HDD modeli
120GB
Ekran kartı
ASUS ROG STRIX RX 570 4GB
Anakart
Gigabyte H61-DS2 3.0
İşlemci
i7-3770
9 Eylül günü saat 16.00 civarında bilgisayarımı düzgünce kapadıktan sonra bir işim oldu ve 16.10 civarında tekrar açmam gerekti. Lakin açarken ne anakart logosu ne de görüntü gelmedi. Dedim bir şey olmuştur güç tuşuna basılı tutarak aç kapa yaptım. O zaman fark etmedim bu ışık olayını. Sonra işte kabloda hata falan vardır dedim başka kabloyla denedim sonuç aynı. Dedim anakarttan alayım görüntüyü gerisini hallederiz, anakarttan da görüntü alamıyorum. Ekran kartını çıkar tak yaptım, RAM'leri sök tak yaptım farklı slotlarda farklı farklı denedim. Hatta tüm harddiskleri söktüm. BIOS pilini çıkardım tüm gücü çıkarıp 10 dakika bekledim sonuç yine aynı. Ekran kartının ışığı sürekli kırmızı beyaz yanıp duruyor güç ışığı değil ama, direkt ekran kartındaki ROG STRIX logosu. Ne yapabilirim yapabileceğim başka bir şey var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kırmızı led: güç yetersiz veya yok.
beyaz led: sorun olmadığı anlamına gelir.
O ışık değil Hocam. Güç ışığı normalce beyaz yanıyor. Ekran kartının yanında olan Rog Strix logosu yanıp sönüyor. İnternette böyle bir şey ile karşılaşan çok az insan varmış. Bazıları bunun bir kozmetik seçenek olduğunu söylüyorlar. Ama anlamadığım şey neden görüntü gelmediği.

Hocalarım sorunu çözdüm. Benden daha bilgili bir abimi çağırdığımda biraz daha kontrol etti. RAM'lerimden birisi bozulmuş, tabi ben bunu anlayamadım. Sonra nasıl olmuşsa BIOS'umdan birisi çökmüş ve anakart 2. BIOS'una geçmiş. Bilgisayar açılınca USB ile tekrardan 1. BIOS'u ayarladım.

Yani sorunum çözüldü ve ekran kartımın ışığı eski haline geldi. Yardım etmeye çalışan @Tariksenturk4512 Hocama teşekkür ediyorum.

İyi Sosyaller!
Kırmızı led: güç yetersiz veya yok.
beyaz led: sorun olmadığı anlamına gelir.
O ışık değil Hocam. Güç ışığı normalce beyaz yanıyor. Ekran kartının yanında olan Rog Strix logosu yanıp sönüyor. İnternette böyle bir şey ile karşılaşan çok az insan varmış. Bazıları bunun bir kozmetik seçenek olduğunu söylüyorlar. Ama anlamadığım şey neden görüntü gelmediği.

Hocalarım sorunu çözdüm. Benden daha bilgili bir abimi çağırdığımda biraz daha kontrol etti. RAM'lerimden birisi bozulmuş, tabi ben bunu anlayamadım. Sonra nasıl olmuşsa BIOS'umdan birisi çökmüş ve anakart 2. BIOS'una geçmiş. Bilgisayar açılınca USB ile tekrardan 1. BIOS'u ayarladım.

Yani sorunum çözüldü ve ekran kartımın ışığı eski haline geldi. Yardım etmeye çalışan @Tariksenturk4512 Hocama teşekkür ediyorum.

İyi Sosyaller!

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı